Olisko kellään mitään hyviä vinkkejä flirttailuun ? Olen sillä saralla kyllä ihan tumpelo, mutta kai sitäkin vois oppia :)
Flirtti
Yx-1
2363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hymyile. Tee se vähän sillai ujosti. Söpösti. Ei niin, että takahampaatki näkyy, mutta sen verran suupieliä ylös että sen tosiaan huomaa. Ja katso silmiin, syvälle. Katso useita kertoja, hae katsekontaktia. Ja jos olet esim. baarissa, voit imaista juomaasi pillillä ja sitten sievästi ja pienesti vilkuttaa toisella kädellä flirtin kohteelle. Jos taas olet sitä tyyppiä, mitä itsekin, eli harvemmin juot tuopistasi pillillä, niin älä vilkuta, kohauta vaikka hieman päätää tervehtiäksesi... Joko tää tuottaa tulosta tai sitten ei... :) Mulla yleensä ei. Oon niin ujo piimä, meen aina ihan kipsiin.
Hmm, saan aika usein noottia siitä että olen liian flirtti, mutta en vaan aina huomaa sitä kun mun mielestä käyttäydyn ihan normaalisti... no yleensä seuraa löydän aika helposti:)
Pari vinkkiä:
-katselu, katso pitkään ja jos tyttö katsoo takaisin hymyile ja käännä katse pois, mutta katso sitten uudestaan ja niin edelleen.
-jos olet jo keskustelukontaktin saanut niin yritä jutella hänelle ja kysellä häneltä (varsinkin isossa porukassa) ja nimenomaan puhu HÄNESTÄ, älä kysele mitä mieltä hän jostain poliittisesta tilanteesta vaan kysy työstä, opiskelusta, yritä löytää jotain yhteistä. Baarissa tyhjennä lasia samaan tahtiin jotta voit tarjoutua lähtemään tiskille samaan aikaan. Kehu esim korua, hiuksia, näytä olevasi kiinnostunut. Jos olet fyysinen ihminen niin voit keskustelun lomassa koskettaa esim hartiaa, mutta jos et ole tottunut tällaiseen niin siitä voi tulla aika kummallista.
Heh. lähdenkin tästä iskemään tyttöjä;)