Oletko joskus luonut jotain uutta vanhasta, vaikkapa läppärilaukun piposta? Kierrätystehdas-tapahtuman yhteydessä järjestettävä Risain-kilpailu on oiva tilaisuus saada luomuksesi esille, arvostusta työllesi ja tunnustusta osaamisellesi. Kilpailun tarkoituksena on nostaa esiin käsityönharrastajien kierrätysdesign-ideoita.
Kilpailuun voi osallistua lähettämällä sähköpostitse valokuvan ja lyhyen kuvauksen kokonaan tai osittain kierrätysmateriaaleista valmistetusta uusiotuotteesta. Kierrätystehtaan asiantuntijaraati valitsee voittajan, joka palkitaan 250 eurolla ja ilmaisella näytteilleasettajapaikalla vuoden 2011 tapahtumassa. Kymmenen parasta työtä pääsee näytteille Kierrätystehtaaseen 24.-25.4.
Osallistumisohjeet
Lähetä valokuva teoksesta osoitteeseen kilpailu(at)kierratystehdas.fi. Liitä mukaan seuraavat tiedot:
- Yhteystietosi (nimi, postinumero, sähköpostiosoite ja puhelinnumero)
- Kuvaus esineestä, sen tekoprosessista ja käytetyistä materiaaleista
- Valokuvan ottajan nimi
Säännöt
- 1 työ / osallistuja.
- Kilpailuun voi osallistua vain yksityishenkilönä.
- Kilpailu päättyy tiistaina 6.4.2010.
- Työhön pitää olla käytetty vähintään 50 % kierrätysmateriaaleja.
- Osallistumalla kilpailuun sitoutuu lähettämään/tuomaan työn esille tapahtumaan, mikäli työ sijoittuu 10 parhaan joukkoon.
- Voittaja julkistetaan tiistaina 13.4. ja palkitaan ja Kierrätystehtaassa 24.4.
- Kierrätystehdas-tapahtuma omistaa käyttöoikeuden lähetettyihin valokuviin.
Kaikkien osallistujien kesken arvotaan 5 kappaletta 50 euron arvoisia lahjakortteja Kierrätyskeskuksen pääkaupunkiseudun toimipisteisiin.
Kaikista kilpailuun osallistuneista töistä koostetaan näyttely Flickr-sivuille.
Lisätiedot:
Tuotantopäällikkö
Lauri Helle
[email protected]
Risain 2010 - kilpailu
Kierrätystehdas
0
329
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1542079Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3081779- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801241Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972