lampunjalat

Mulla on 2 kaunista sydämenmuotoista lasipulloa,kooltaan n.20 cm.Tehdäänkö enää missään lampunjalkoja eli osaisiko joku sanoa,voisko niistä ja missä,tehdä pienet pöytälamput,asun pääkaupunkiseudulla.

Varjostimia valmistetaan kyllä mutta mistä saisi laitettua ne sisäosat turvallisesti?

Kiitos,jos joku tietää!
5202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ehkä nekin voivat valmistaa.

Äänestä

Minä ostin Clas Ohlsonilta kapeasuiseen maljakkoon valmiin lampunpidikkeen. Ei tarvitse porata pulloa, pidike pysyy hyvin paikaoillaan. Johdon kiinnitin näkymättömällä teipillä maljakon kylkeen.
Ps. tuunasin varjostimeen kristallihelmiä ja kaunis tuli.

Äänestä
  • johtokin näkymätöntä?

    Äänestä

  • Ja sehän on tuossa lähellä,itsekkin ajattelin päällystää sen jollain lasihelmillä tai mosaiikilla,tms.

    Kiitos vinkistä! Ja aurinkoista kevättä,kuten nyt täällä Itä-Helsingin liepeillä on!

    Äänestä

  • 4515 kirjoitti:

    johtokin näkymätöntä?

    valkoinen,ihan normaali muovijohto,ja systeemi sopi pullon suuhun hyvin.Nyt vaan "tuunaamaan "lisää...)))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marlyn. kirjoitti:

Mulla on 2 kaunista sydämenmuotoista lasipulloa,kooltaan n.20 cm.Tehdäänkö enää missään lampunjalkoja eli osaisiko joku sanoa,voisko niistä ja missä,tehdä pienet pöytälamput,asun pääkaupunkiseudulla.

Varjostimia valmistetaan kyllä mutta mistä saisi laitettua ne sisäosat turvallisesti?

Kiitos,jos joku tietää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu