Liekkö kätevää, hankalla, vaarallista, helppoa,hauskaa vai mitä polkupyörällä ajelu Malagassa ?
Netistä löytyy kyllä Malagasta polkupyärän vuokrausfirmoja. Google maps'in street view
sitten näyttää, että ihan joka paikassa ei ole kätevää. Mutta ainakin näyttäisi että Malagasta itään
pääseen kohtalaisen pitkälle.
Pääseekä sen joen yli Torren puolle niitä siltoja pitkin polkupyörällä ?
Polkupyörä on mielestäni osoittautuntu parhaaksi mahdolliseksi paikkojen katseluun melkeinpä kaupunki kuin kaupunki. Voi mennä miten/minne haluaa eikä yksi bissekään haitta (siis yksi).
Vaan onko Malagan asiantijoilla kokemusta fillaroinnista Malagassa ja ympäristössä?
Polkupyörällä?
2
997
Vastaukset 2
- JoJan
Eikö siis kukaan koskaan ole polkupyöräillyt Malagassa ?
Vaikuttaa että ei ole. Siispä rohkeasti asiaan ja polkupyörä alle
kun keväällä tulee käyntiä. - JoJan
Jopa se vain oli kätevää, edullista ja mukavaa. Voin vain suositella. Malaga on loppujen lopuksi aika pieni kylä kun ottaa pyörän alleen.
City hybridi joka tosi helppo ajaa ja liukas kuin mikä, maksoi 5 vrk 65€
ja tuolta löyty:
http://www.bike2malaga.com/
Henkilökunta asiantuntevaa ja hyvää lontoota puhuvaa nuorta porukkaa. Kaveri näytti google mapsilla reittejä ja antoi kartan mukaan. Hetkessä pääsee rantakatuja pitkin itään ja länteen aina sille "joelle" jonka takaa alkaa Torremolinoksen ranta.Kaveri sanoi että siltaa pikin pääsee Torreen saakka, vaan en osannut oikeaan tien liittymään pyörällä.
Kokeilkaa ihmeessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486