Eli on ongelmaa, kun on tuollainen Android-puhelin I7500 Galaxy ja siinä vilkkuu GPRS- tai EDGE-merkit vähän välii, josta tulee ilmeisesti laskua. Ja omassa liittymässä datapalveluilla on paljon hintaa, joten kysyn miten sen saa pois käytöstä ja miten google-tililtä voi kirjautua ulos? Myös sellainen ongelma etten saa lähetettyä bluetoothilla musiikkia muille eikä muut mulle. Mikäs siinä on? Koitettu Nokia 5220 Expressmusikin kanssa ja Erkin W715 mallin kanssa, mutta ei onnistu. Galaxyä ei löydy sieltä toisten puhelimien valikosta kelle lähettää. Eli onko ratkaisua ongelmiin? Jos ei täytyy vaihtaa varmaan Jetiin.
Apua...
tarvitaan äkkiä
2250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuli tässä mieleen, että kai Jetissä sentään kalenteri toimii ilman google-tiliä, puhelin ei hae verkosta jotain vähän väliä ja bluetoothilla voi vastaanottaa ja lähettää tiedostoja? Ja musiikki löytyy muistista muualtakin kuin pelkästä soittimesta (galleria, tiedostonhallinta tai vastaava) ?
Nettiongelmiin lataa marketista apnandroid (estää maksullisen netin käytön). marketista voi ladata myös lisää kalentereita mihin ei tarvitse google tilejä. Bluetoothia ei galaxy tue.