Palsta...mutta täällä haukutaan vaan joko naisia tai miehiä pettämisestä, jättämisestä. Kuka missäkin on ollut alapäästään huolimaton...
Missä on oikeat tarinat loma"rakkauksista"?
TÄMÄ ON LOMAROMANSSI
10
957
Vastaukset
- ylistää italo-
donnan ihanuutta Italianmatkani jälkeen, mutta minut haukuttiin tyypiksi, joka ei ole käynyt kuin Tallinnassa ja pian sen jälkeen viestini poistettiin.
Tällä palstalla saa kertoa vain Thaimaan ja Turkinmatkoista...Finland = white trash nation.- Tympiintynyt
En ihmettele yhtään , että viestisi poistettiin. Olet aina haukkumassa alatyylisesti naisten lomamatkoja, ihan sama mihin maahan ne ovatkin. Pelkkä Finland= white´trash nation paljastaa sinun rasistisen mielenlaatusi. Anna muiden olla rauhassa ja lomailla/ tehdä mitä haluavat.
- hieman selitystä
Tympiintynyt kirjoitti:
En ihmettele yhtään , että viestisi poistettiin. Olet aina haukkumassa alatyylisesti naisten lomamatkoja, ihan sama mihin maahan ne ovatkin. Pelkkä Finland= white´trash nation paljastaa sinun rasistisen mielenlaatusi. Anna muiden olla rauhassa ja lomailla/ tehdä mitä haluavat.
säälittää, että joutuu selittämään kuin pienelle lapselle:
Todellakin vain kerroin omasta lomaromanssistani ja ilman mitään selitystä,viesti poistettiin- jos olisin kertonnut jostain panomatkasta Thaimaahan (niitäkin on ollut,mutta 90-luvun alussa) , se olisi hyväksytty.
Tämä nyt on sellainen forum... - nainallala
hieman selitystä kirjoitti:
säälittää, että joutuu selittämään kuin pienelle lapselle:
Todellakin vain kerroin omasta lomaromanssistani ja ilman mitään selitystä,viesti poistettiin- jos olisin kertonnut jostain panomatkasta Thaimaahan (niitäkin on ollut,mutta 90-luvun alussa) , se olisi hyväksytty.
Tämä nyt on sellainen forum...siirtyä ihan jonnekkin muille forumeille provoilee?
- juuri tätä
nainallala kirjoitti:
siirtyä ihan jonnekkin muille forumeille provoilee?
tarkoitan, jos miehet kertovat tarinoitaan,se on provoilua, jos naiset, ne ovat totta.
Vähän niin kuin että miehet harrastavat seksiturismia,naiset lomaromansseja,heh...
Onneksi minä tiedän paremmin.
Ja suomihuoran tunnen niin perinpohjaisesti´ettei kukaan...
May u all rot in hell. - muutaveksjollei...
juuri tätä kirjoitti:
tarkoitan, jos miehet kertovat tarinoitaan,se on provoilua, jos naiset, ne ovat totta.
Vähän niin kuin että miehet harrastavat seksiturismia,naiset lomaromansseja,heh...
Onneksi minä tiedän paremmin.
Ja suomihuoran tunnen niin perinpohjaisesti´ettei kukaan...
May u all rot in hell.ootko todella noin onneton ettet pääse täältä ankeasta Suomesta pois kun Suominaiset noin ahdistaa...ootko kaappi-homo? Tuu ulos ja jätä naiset rauhaan tai muuta niin pitkälle ku pippuri kasvaa. Luulis että on maailmassa vielä paikkoj,a joissa ei tartte Suomalaisiin naisiin törmätä turhan usein.
Mutta kun sulla ei ole varaa, eikä kielitaitoa saatikaan yhtään mitään millä voisit "päteä" muualla kuin tällä palstalla provoilemassa. - erittäin väärin
muutaveksjollei... kirjoitti:
ootko todella noin onneton ettet pääse täältä ankeasta Suomesta pois kun Suominaiset noin ahdistaa...ootko kaappi-homo? Tuu ulos ja jätä naiset rauhaan tai muuta niin pitkälle ku pippuri kasvaa. Luulis että on maailmassa vielä paikkoj,a joissa ei tartte Suomalaisiin naisiin törmätä turhan usein.
Mutta kun sulla ei ole varaa, eikä kielitaitoa saatikaan yhtään mitään millä voisit "päteä" muualla kuin tällä palstalla provoilemassa.En edes oleskele Suomessa kuin puolet vuodesta,joten taas meni metsään...puttana...
- tatteli
kulla tarinan lomaromanssista? Menikö kirjoitus oikein kaikille jotka siihen takertuu!! Siis, tapasinpa kerran , melkein 2v sitten nuoren miehen turkissa, minä , vanhempi nainen.Olen tosin vapaa, leski, en petä ketään.Lapseni ovat tavanneet tämän kaverin ja hyväksyvät.Hän ei ole naimisissa , älkää kysykö mistä tiedän, tiedän vain.Ollaan tavattu monta kertaa, olen ollut siellä yksin tai lasten kanssa ja tavannut n.25 lähisukulaista, kaikkia serkkuja en jaksanut enää laskea.Nämä sukulaiset kutsuivat minua nimellä joka ei ikinä mulle auennut, mutta tarkoitti " sukuun hyväksyttyä".Jos joku tietää sille oikean sanan, kiitos, kertokaa! Olen yrittänyt laittaa poikki monta kertaa, kasvoista kasvoihin tai text, ei käy hänelle.Enhän mä nyt niiiin tärkeä ole tai " haluttava" , ei ole rahaa, tietää sen.Taas olen menossa, koko vuosi vain töitä täällä ja sanoin tulevani ottamaan aurinkoa ja lepäämään, tavataan jos tavataan.No arvaahan sen, veti herneet nenään. Lomaromansseja on monenlaisia, jos ne kaikki kateelliset miehenpuolikkaat täällä ja muualla tajuais että se nainen ei välttämättä ole se jota vedätetään, vaan se vois myös olla toisinpäin???
- kaikki käy
ei niistä köykistä turkinpojista tarvitse kenenkään olle kateellinen ,kyllä niitä riittää jokaiselle .Ihan sama minkä ikäinen olet kaikki kelpaa ,kyllä ne niin puutteessa on.
- jhbjggirtjg
SUORAAN SANOTTUNA melkein jokainen tämän foorumi alueen aiheista on täyttä paskaa!
Lähes kaikissa puhutaan siittä kuinka sai nuolla yms jotain naista/miestä. Tai sitten haukkuvat heitä juuri siittä pettämisestä tai jostain vastaavasta.
MYÖTÄ HÄPEÄÄ!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1007552Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3676639Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613974Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293719Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1952201Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os201907- 621670
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181616Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11500Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11497