En saa jostain syystä yhtä porttia auki,olen kokeillu vaikka mitä mutta teen kai edelleen jotain väärin kun ei onnistu niin ei!!
Eräs p2p ohjelma ilmoittaa vain että tarkista palomuurisi tai nat router;no ei muutu miksikään vaikka ottas koko winukan palomuurin veks ja jos nat on pois päältä niin en pääse nettiin ollenkaan.
Modeemi on adsl tw-ea501 ja oon kattonu myös kyseisen modeemin ohjeet mutta en ymmärrä miksei toimi kun olen ennenkin osannut portteja availla.
Porttien avaus
Hermot menee
4
1116
Vastaukset
- kyrpiintynyt
niin että mitenkäs sama suoritetaan mokkulalla (elisa)
- apua sieltä saatu
Täältä löytyy hyvin monelle modeemille ohjeita
http://portforward.com/
Palomuuriin ja NAT:iin pitää avata portti. - lö''k14
Jos kaapeli,vaihda kyseinen paikka siltaavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1903554Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572217Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210- 432072
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591004