Saako Madeiralla aurinkoa ja väriä huhtikuun alussa?
Aurinkoa?
jojojo.
3616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Madeira ei ole rantalomakohde, mutta saariryhmässä paistaa aurinko vaihtelevasti ympäri vuoden eikä kylmä ole koskaan muualla kuin vuorilla. Huhtikuusta Madeiralla on keskusteltu aikaisemmin. Sillä välin kun odottelee tuoreita kommentteja, voi lueskella aikaisempia viestiketjuja aiheesta: http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/huhtikuu tid:5507?perpage=25&term_keywords=huhtikuu
Saa, kun on päivän ulkona.
Mutta ei siellä "grillaus" olosuhteet ole, mutta herkkäihoisemmat saa nahkansa punoittamaan ja paremmin sitä kestävä ei ole kovin ruskea viikon jälkeen.
Talviaikaan, kun on aurinkoista ja normilämmintä, niin hotellin altailla voi ottaa aurinkoa n. klo 12-16.
jos sää suosii. En ole koskaan palanut niin pahasti kuin ensimmäisellä Madeiran reissullani huhtikuussa. Sää oli poikkeuksellisen hyvä ja kevät aikaisessa, mutta kuitenkin. Eikä me edes otettu mitään aurinkoa, uimassa käytiin muutamia kertoja ja ilman paitaa tuli palloiltua. Ai helkatti että oli pari yötä ruppi hellänä. Huoneeseen tippui nahanpalasia niin paljon että oikein hävetti mitä siivooja ajatteli.