kotiteatteri sarjat...

Vaimoke

Hei.

Naisihminen täällä kyselee,ku ukko on laittamassa kotiteatteri vehkeitä.
Valmispakettia katsottu ihan juuri sen takia että mitenkään hifi ihmisiä ei olla kumpikaan....

Ukko katsoi seuraavaa pakettia...

Pioneer LX-01 DM

Mun mielestä ihan liian kallis,toki tiedän että halvalla ei hyvää saa,mutta onko tuo nyt sit hintansa väärti vehe... ????

Olen yrittänyt miehelle sanoa että varmasti sekin vaikuttaa tuon kotiteatterisarjan valintaan että se tulee meidän olkkariin,jossa kokoa on 36neliötä?

Nuita kun on netistä katsonut niin tuntuu että pääleviää ku vaihtoehtoja on niin sikana.
Sit monet on sanoneet että nuo tehot mitä niissä ilmoitetaan ei pidä paikkansa,että vaikka olis 1000w ei siitä niin paljon irti saa...että mene ja tiedä sit...

Pitäis olla myös sellainen että lapset ei sais rikottua niitä...

6

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nuo sarjat

      Eipä nuo elektroniikka valmistajien valmiit paketit perinteisest kovinkaan laadukkaita ole olleet. Ne on enemmänkin ihmisille joille vehkeet on osa sisustusta ja ääni kysymykset toissijaisia.
      Nuo tehokysymykset on toinen ikuisuus aihe. Niitä liioitellaan surutta. Laitteen tyyppikilpeen on merkitty ottoteho ja sen enempää ei voi kajareihin mennä ilman lisävahvistimia. Se ei kuitenkaan estä valmistajia ilmoittelemaan tehonkestoja ja muita tehoja miten sattuu.... Ei kannata niitä tuijotella.

      Mielestäni ei kannata rahaa noihin haaskata eikä mihinkään muuhunkaan missä kaiuttimet on muovikotelossa. Teillä on sen verran iso olohuone että sinne voi laittaa parempiakin.
      Kannattaa ostaa erillinen stereo vahvistin ja viisi pikkukaiutinta (Esim chorus 662) subwoofer ja tarvittavat jalustat tai kiinnitystelineet. Rahaa menee enemmän mutta halpaa ei ole sekään ostaa noita purkkisettejä ja kyllästymisen jälkeen vaihtaa kunnollisiin.

    • ttppii

      hintaan vähän katselin, niin tuohon hintaan saa jo ihan hyvänkin systeemin. Ei ehkä ole ulkonäöllisesti samaa tasoa (tosin kyllä niitä todella näyttäviä/ tai huomaamattomia erilliskaiuttimiakin löytyy), mutta äänenlaadullisesti pääsee PALJON parempaan tulokseen.

      • hifilisti

        Niin mitä tuo pihohiiren satsi sitten maksaa?


      • vaimoke
        hifilisti kirjoitti:

        Niin mitä tuo pihohiiren satsi sitten maksaa?

        Muistaakseni oli jotain tonnin pintaa,jossain tarjouksessa tuo pioneerin vehe...

        No käytiin sitä katsomassa ja ei ollut kovin hääppönen,ja sanoivat että aika huonot olisivat näin isoon olkkariin.

        Päädyttiin sitten ostamaan harman kardonin kajarit (tornit) ja subbari sit vielä onkyon 607 vahvistin.
        Hyvin kuuluu ; )


    • Juhma

      Minulla on ollu jos jotakin kotit.p. Viimeksi ostin BOSE 1-2-3. Aivan mahtava peli. En vaihtaisi kun toiseen BOSE:n. Siihen vielä Canal sateliitti paketti. Vateista viis, ÄÄNTÄ lähtee ja mahtavalla voimalla. Kovin ei välttämättä tarvitse huudattaa ja sen kyllä kuulee.

      • varmaan...

        Kannattaisi varmaan joskus testata muutakin kuin sitä boosea.....


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      41
      2470
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2447
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2342
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      51
      2102
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      25
      1837
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1663
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1098
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1014
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      40
      959
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      55
      864
    Aihe