turku-tukholma-turku pika

löytyykö mistään risteilyä turku-tukholma-turku, joka esm. lähtisi aamulla ja tulisi illalla takaisin? sellainen pika-reissu :D
3545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yritetty kantosiipialuksillakin, mutta eipä kannattanut.

Mutta ...

Käviskö piknik?
aamulla turusta, vaihto päivällä Maarianhaminassa ja illalla taas turussa

Äänestä

Ei sellaista laivaa ole, joka kävisi päiväseltään Tukholmassa. Mutta mitäs, jos menet aamulaivalla Tukholmaan ja tulet illalla lentokoneella takaisin?
- Tai sitten tosiaan tuo Maarianhaminan piknikki? Tai menet aamulla Pendolinolla Helsinkiin ja käyt Tallinnassa, iltajunalla takaisin Turkuun? Se on kyllä ihme että Turusta ei pääse Tallinnaan laivalla.

Äänestä
  • "Turusta ei pääse Tallinnaan laivalla."


    Miksi ei pääsisi. samaa vettähän se on kuin kiinan joet :)

    Suoraa laivayhteyttä ei ole, eli vaihto maariahaminassa.

    Tosin vaikka Turusta menisi suora laiva tallinnaan, niin melkein yhtä pitkän koukkausken se joutuisi tekemään silti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietoapi kirjoitti:

löytyykö mistään risteilyä turku-tukholma-turku, joka esm. lähtisi aamulla ja tulisi illalla takaisin? sellainen pika-reissu :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu