Tosi aloittelija

DVD(D) asemassa olisi siis käyttämättömätöntä tilaa jonka haluaisin siirtää paikallinen (C) asemaan, joka on melko täysi. Onko mahdollista ja miten se tehdään?
KIITOKSET
7148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ei ole

Äänestä

:) trolli.. pakko olla

Äänestä
  • Kyllä noinkin pihalla kaikesta voi olla.

    Äänestä

  • trollihan tuo on, ei siellä mitään tilaa ole,höh

    Äänestä

klikkaa oikealla hiiren napilla sitä DVD(D) asemaa ja valitse valikosta "kopioi" .
sitten menet ja klikkaat sitä (C) asemaa myös oikealla hiirinapilla ja valitset sieltä "liitä" niin kaikki tyhjä tila DVD asemasta menee Ceelle.

Äänestä

DVD asemassa ei ole tilaa, kuin käsin tyrkätä se CD tai DVD sisään.
Jos koneella on C-kiintolevyaseman lisäksi myös D-kiintolevyasema, asia on toinen.

Äänestä
  • että sillä on tyhjää tilaa DVD asemassa joka on asematunnuksella D: ja sieltä kun klikkailee sen kopio ja liittää sen C: niin parhaimmilla tyhjä tila jopa kaksinkertaistuu. itselläni nelinkertaistui mutta DVD asemani ei kyllä sitten pyörittänyt DVD levyjä enään kun tilaa oli vähemmän siirron jälkeen, mut pienemmät CD.t kyllä toimi jotenkuten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tökkii kirjoitti:

DVD(D) asemassa olisi siis käyttämättömätöntä tilaa jonka haluaisin siirtää paikallinen (C) asemaan, joka on melko täysi. Onko mahdollista ja miten se tehdään?
KIITOKSET

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu