Hei! Olen sosiaalialan opiskelija Vaasan amk:sta ja teen opinnäytetyönä kuuron lapsen sopeutumisesta päiväkotiin. Onko sinulla kokemuksia asiasta, onko lapsesi integroituna tavalliseen päiväkotiryhmään? Miten lapsi on siellä pärjännyt, onko avustaja tms? Onko kuuleva lapsesi päiväkodissa, jossa on kuuro lapsi. Miten koet asian.
Jos kiinnostuit, vastaile kysymyksiin palstalla ja kertoile muutakin mielestäsi oleellista tai ota yhteyttä s-postilla, niin haastattelen aiheesta tarkemmin.
Kiitos mielenkiinnosta ja vaivannäöstäsi!
s-posti: [email protected]
Kysely: Kuuro lapsi päivähoidossa!
Elina....ooo
1
784
Vastaukset
- Karkaavat veräjästä.
Autoverotuloista tulisi saada katetta ennennaikaisiin kuulojen heikkenemisiin.Puuttuvannosan saisi korotetulla autoverolla.Kun kerran metelöinnillänne heikennätte ihmisten kuuloa missä sitten ikinä liikuttekin ei hoidon korvaus edes kata asiaa.Mutta parempi se,kuin että uhrinne maksavat itse tappionsa.Pensa ei ole koskaan maksannut niin paljon,että se liikenteessä olisi näkynyt,joten valtion vastuussa olijat,pankaa asia liikkeelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271914
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561266Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?531145Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44852Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798