Markkinat

Tietämätön...

Missä päin Alanyassa mahtaa olla markkinoita? Olen ymmärtänyt, että niitä siellä on viikoittain, mutta onko esimerkiksi vain yhdet vai onko niitä useampia ympäri kaupunkia?

6

1037

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • markkinoille mars

      maanantaisn on ainekin itäisellä (oban) puolella markkinat

      • markkinoille

        Obaa ne markkinat on? Osaisitko neuvoa sinne reitin ??


      • markkinoille mars
        markkinoille kirjoitti:

        Obaa ne markkinat on? Osaisitko neuvoa sinne reitin ??

        tarkkaa reittiä...mutta bluewave hotelli on siinä vieressä....olisiko sinne 4-5 kilometriä...taksilla pääsee kätevästi


    • 15.kerta

      Tiistaisin markkinat lähellä kauppahallia ja perjantai markkinat lähellä basaareja .Sunnuntaimarkkinat Iris hotellilta ylöspäin.Koko Alanya on yhtä markkinaa...

      • Annebaba

        Sunnuntaimarkkinat ovat 25 Metrin Kadun yläpuolella, Iris-hotellista vuorille päin. Pääkadulta sinne pääsee lähtemällä Ataturkin monumentin aukiolta etuoikealle menevää katua kohti vuoria ja eteen tulevan liikenneympyrän aukiolta kanavan laitaa vuoria kohden.
        Tiistaimarkkinat ovat elintarvikkeiden osalta kauppahallin luona ja vaate- ja muiden tavaroiden osalta vajaa kilometri vielä vuoria kohden kauppahallin ohittavaa katua ja kadun päättyessä vasemmalle kohti uutta sairaalaa (puolipyöreä lasirakennus), niin seuraavalla poikkikadulla oikealla alkaa näkyä kojuja. Se katu, mikä menee kohti kauppahallia, on pääkadulta vesipuistosta kolmisensataa metriä Antalyaan päin ja kadun oikealla puolella on kulmatalossa suuri oranssi Scanway-teippaus ikkunoissa. Sitä katua vain kohti vuoria, samalla kadulla ohitetaan sitten myös Alexin Baarin ja Heikin Baarin poikkikatu ja Kippis Ravintola. sitten vaan sinne, mistä vastaan tulee muovikasseja ja naisten vetämiä ostoskärryjä.
        Perjantaimarkkinat ovat pääkadun vuorten puolella olevan basaarin ja Domus-aseman ympäristössä, siellä on pääasiassa myytävänä elintarvikkeita.
        Maanantaisin Oban markkinoille en ole osunut vielä kertaakaan, koska silloin ajelemme paikallisbussilla Konaklin markkinoille.


    • Letuska

      Tällaisen löysin joltain sivulta. En sitten tiedä pitääkö paikkansa, vai onko vanhentunutta tietoa...

      Monday - Oba Market (across Metro supermarket)
      Tuesday - Mahmutlar Market (next to Alpina hotel) & Alanya Market (near Can hospital)
      Wednesday - Konakli Market (centre)
      Thursday - Tosmur Market (next to Tosmur Municipality building)
      Friday - Alanya Market (near to Dolmus bus station in the centre)
      Saturday - Cikcilli Market (opposite Kipa)
      Sunday - Alanya Market (Hacet, opposite Opet Gas station in the centre)

      Mahtaako sunnuntai- ja maanantaimarkkinoilla myytävänä olla muutakin kuin elintarvikeita?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      112
      1348
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      39
      1177
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      47
      992
    4. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      888
    5. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      82
      754
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      48
      751
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      77
      723
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      708
    9. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      34
      636
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      625
    Aihe