Tämä:
http://store.apple.com/fi/product/TX501?mco=MTM4MjUzNjg
vai
Tämä:
http://store.apple.com/fi/product/TY009?mco=MTM4MjUzNzg
Onko kokemuksia kenelläkään? Ei viitsisi kumpaakin ostaa. Olisi tarkoitus saada Ainakin Linux ja Windows johon officepaketti pelittämään. Taitaa olla tuo vmware ainoa vaihtoehto?
Kumpi?
7
353
Vastaukset
- 1stMacFinn
Vai että Officepaketti pelittämään...
No, eikö tämä ratkaise sen siistimmin:
http://store.apple.com/fi/product/TQ744H/A/Office-2008-for-Mac-Home-Student-Microsoft?fnode=MTY1NDA0OA&mco=MTM4MjQ1NjU- Uninen
Eikä käy mikään muukaan mac versio. Tarkoitus kun on käyttää VBA:ta aika paljon.
Tietysti olen valmis heti ostamaan tuon kun siinä pelalaaa makrot ym. oleellinen. - 1stMacFinn
Uninen kirjoitti:
Eikä käy mikään muukaan mac versio. Tarkoitus kun on käyttää VBA:ta aika paljon.
Tietysti olen valmis heti ostamaan tuon kun siinä pelalaaa makrot ym. oleellinen.Ovat luvanneet, että VBA toimii taas seuraavassa Office versiossa. Saa nähdä. Itse käytän edelleen v.X:ää, jossa makrot toimivat. Onhan tuo versio vanha, taitaa olla vuodelta 2005.
noista on tietenkin Mac-foorumilla eli Hopeisessa Omenassa. Kummassakin toimii periaatteessa ja käytännössäkin useimmat Windowsit ja Linuxit.
Lyhyesti sanottuna Parallels lienee hieman tykimpi nykyään 3D-puolella, mutta VMwareen saa ladattua ilmaiseksi paljon heti toimivia valmiita Linux- ym. asennuksia joita taas ei Parallelsiin löydy.- Uninen
Taidan kallistua sen vanhan tutun vmwaren puoleen, kun en kuitenkaan millään 3d härpäkkeillä mitään ihmeempiä tee. Toksia.
Uninen kirjoitti:
Taidan kallistua sen vanhan tutun vmwaren puoleen, kun en kuitenkaan millään 3d härpäkkeillä mitään ihmeempiä tee. Toksia.
Parallels on nykyään joka suhteessa VMwarea nopeampi, jopa hurjasti, joten suosittelenpa sitä kuitenkin..
- trilobiitti
Uninen kirjoitti:
Taidan kallistua sen vanhan tutun vmwaren puoleen, kun en kuitenkaan millään 3d härpäkkeillä mitään ihmeempiä tee. Toksia.
Mä olen testannut molemmat ja käytän vm warea, koska parallelsissa ei toiminut cadia käyttäessä näppäin hiiri-yhdistelmät. Vm warea piti hieman säätää, kun windows 7 vei aluksi kaiken käyttömuistin. Sitten kaveri keksi rajoittaa vm waren asetuksista rammin 760:een jonka jälkeen homma toimii hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093