Myin netissä ulkomaille puhelimen ja minua huijattiin. Haluaisin tietää onko tällänen pankki oikeesti olemassa vai onko täysin feikki? pankki ei voinut kuulemma siirtää alle 1000 euron summaa ja minun olisi pitänyt lähettää 550 euroa western unionin kautta saadakseni tuon kyseisen summan sitten? Onko kenelläkään mitään hajua tuosta pankista? Netissä ainakin kuulin juttua että olis täysin feikki koko pankki?!
Heritable bank
4
564
Vastaukset
- Yksinkertaista
Kyseinen pankki on kyllä oikeasti olemassa (skotlantilainen pankki) mutta ei se sinua auta.
Heidän nettisivuillaan on tiedote jossa kerrotaan että heidän nimeään on käytetty väärin netissä kiertelevissä huijausviesteissä:
Kannattaa tutustua: http://www.heritable.co.uk/aboutheritablebank/suspiciouscorrespondence/
Mutta ihmetyttää kyllä, miten yleensä olet voinut joutua huijatuksi. Oletko kovin nuori? Eikö jokaisen jolla on mitään kokemusta mistään, pitäisi jo tietää että IKINÄ ei saa lähettää rahaa kenellekään, että sitten saisi rahaa! Tuohan on niin peruskusetus kuin olla ja voi. - kiitos älykkö..
myyt puhelimen ja maksat ostajalle siitä rahaa. Olet aika älykkö.
- Jugi2
Ei ole ryöstö, miksi kirjotit ryöstö -palstalle??
- meqwer0
Ihan sentakia kirjotin ryöstöt osioon että elämäänsä kyllästyneet tulee sitä ihmettelemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p416085Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2804977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1594831Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1314640Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193867Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192394Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251762- 701746
- 2131446