GNLD AMWAY

http://www.gnld.com/
http://www.amway.fi/
Kokemuksia? Näitä suosittelee joka toinen ihminen ja "Ei kiitos" ei riitä.
151277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sopii toisille, toisille ei. Itse en arvosta.

Äänestä
  • Näppärä tapa mainostaa tuotetta...

    Äänestä

  • Perttilä J kirjoitti:

    Näppärä tapa mainostaa tuotetta...

    Eihän noissa ole edes hintoja missään.Amwayllakaan.Hah mitä mainoksia.

    Äänestä

on kerätä pulloja. Siihen ei tarvitse kyllä sijoittaa aloituspanosta, pelkkä muovipussi riittää.
Tuotto suunnilleen samaa luokkaa.

Äänestä
  • Hei,

    näitä tulee uusi markkinoille aina sitä mukaa, kun vanhat ovat romahtaneet, ja edes jonkin verran unohtuneet. Muutama vuosi sitten Hämeenlinnassakin riehui verkostojärjestelmä, jossa piti saada asiakkaat vaihtamaan sähköntoimittajaa. Graninge Kainuu oli mennyt halpaan, ja solminut firman kanssa sopimuksen. Poikani meinasi seota mukaan, kun tuolloisen firman myyntitykit värväsivät jopa alaikäisiä mukaan tienaamaan rahaa "tilille", jolta ansiot saisi pois siinä vaiheessa, kun uhri 18 vuotta täytettyään perustaisi toiminimen ja voisi laskuttaa verkostomarkkinointiyritystä.

    Tällaisen toiminnan idea on luoda myyntiverkosto, joka sitten pusketaan tuotteita täyteen. Sillä saako jälleenmyyjät mitään kaupaksi, ei ole väliä. Vaikka Amway:n sivustolla kiistetään toiminnan pyramidiluonne, silti toimintaan kuuluu uusien ALH:den hankkiminen, ja heidän toiminnastaan hyötyminen. Eli verkostoa pitäisi rakentaa, mikä johtaa aina pyramidiefektiin ja toiminnan väistämättömään romahdukseen.

    Älkää hyvät ihmiset sekaantuko tällaiseen toimintaan!

    Kari Ilkkala
    Yrittäjä
    Hämeenlinna

    Äänestä

kunnon tuotteet ovat jossain hyllyissä eikä kenenkään kotona!!!
paskoja noi ämmät myyvät. kukaan heistä ei ole ammattilainen vain joku kotiäiti tai eläkeläinen.
ihan paskoja

Äänestä
  • Käyttäytyvät röyhkeästi ja joudut vihan kohteeksi ellet suosi heidän myymiään, "super tuotteita".

    Äänestä

  • no huhuh kirjoitti:

    Käyttäytyvät röyhkeästi ja joudut vihan kohteeksi ellet suosi heidän myymiään, "super tuotteita".

    mutta suurin osa. Kyllä. Järjetöntä aivopesua.

    Äänestä

  • simpauttaja-74 kirjoitti:

    mutta suurin osa. Kyllä. Järjetöntä aivopesua.

    Omanlaisensa pyramidihuijaus. Jotkut saa jotakin

    Äänestä

Nähty ja kokeiltu, eikä käytetä enää. Eli niissä ei ole mitään erinomaista kaupan tavallisiin aineisiin nähden. Super 10kin haisi ovessa niin pitkään, ettei tarvinnut toista kertaa käyttää.

Äänestä
  • Totta hirveän hajuista litkua!ei ikinä meille...ja kyllä se koko homma on sitä pakkomyyntiä sukulaisille/tuttaville, mutta tehkööt kuka tykkää:)Tosin kaupasta saat samat tuotteet huomattavasti halvemmalla!

    Äänestä

  • tt kirjoitti:

    Totta hirveän hajuista litkua!ei ikinä meille...ja kyllä se koko homma on sitä pakkomyyntiä sukulaisille/tuttaville, mutta tehkööt kuka tykkää:)Tosin kaupasta saat samat tuotteet huomattavasti halvemmalla!

    Hämeenlinnasta ei löydy kuin mielenteveys potilaita jotka näitä tuotteita myy.

    Äänestä

  • tosi on! kirjoitti:

    Hämeenlinnasta ei löydy kuin mielenteveys potilaita jotka näitä tuotteita myy.

    Osaakohan nämä miellen terrveys potilaat yhdyssanoja. Taitavat olla samaa sakkia näiden isänn maan puollustajien kanssa.

    Äänestä

  • tosi on! kirjoitti:

    Hämeenlinnasta ei löydy kuin mielenteveys potilaita jotka näitä tuotteita myy.

    Usealla suomalaisella on jonkin asteisia mielenterveysongelmia, katsotko kuuluvasi ns. terveisiin. Mielen sairastuminen on vakava asia, ei pidä leimata ihmisiä. Oletpa kuitenkin viitsinyt kuitenkin ottaa selvää, kuka näitä tuotteita kauppaa.

    Äänestä

  • hoitsu 2 os. kirjoitti:

    Usealla suomalaisella on jonkin asteisia mielenterveysongelmia, katsotko kuuluvasi ns. terveisiin. Mielen sairastuminen on vakava asia, ei pidä leimata ihmisiä. Oletpa kuitenkin viitsinyt kuitenkin ottaa selvää, kuka näitä tuotteita kauppaa.

    Vakava asia on, mutta jos hommat hoidat, niin ei sitä terveyttä tarvi erikseen mainita. Kylläpä sitä on tullut jouduttua jopa työpaikalla näiden ihmisten kynsiin. Joten kyllä, tiedän ketkä kaupittelee, nehän ottaa kaiken tietoonsa ja soittelee kotiin pitkin suomea. Ja kyllä vain, näistä on saatu tehtyä myös erikseen ilmoitus. Vielä olen ns. terve, kohta en jos tämmöisistä ei pääse eroon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei Kiitos kirjoitti:

http://www.gnld.com/
http://www.amway.fi/
Kokemuksia? Näitä suosittelee joka toinen ihminen ja "Ei kiitos" ei riitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu