Markkinointitoimiisto Helsinki
Onko kokemusta ko. työpaikasta, jotain esittelytyötä luulisin ? Minkälainen paikka ja palkka ?
Kannattaako hakea ?
Onko kokemusta ko. työpaikasta, jotain esittelytyötä luulisin ? Minkälainen paikka ja palkka ?
Kannattaako hakea ?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niin outo paikka ,ettei kukaan ole ollut ?
Työnkuva hyllytys, menekinedistys ja tuote-esittelyt.
Lähtöpalkka 10-12€ riippuen kokemuksesta, ei kuulu tessin piiriin.
Työpaikkana 5/5.
En suosittele päätyöksi kenellekään.
En suosittelisi edes pahimmalle vihamiehelleni (jos sellainen olisi).
Palkka on aivan naurettava eikä nouse koskaan ja moni muukaan asia ei toimi. Varaudu sellaiseen 9-10 euron palkkaan ja siihen, että arkipyhät ja lauantaikorvaukset jää saamatta, kun firma ei kuulu minkään tessin piiriin. Tuokin on niin laskelmoitu juttu. Kirjottaisin enemmän, mutta en viitsi, kun olen siellä vielä töissä.
Juu ei kannata hakea, kukaan ei tiedä siellä yhtään mitään kun jotain kysyy, palkka aivan naurettava. Kiertäkää kaukaa
No jaa. Riippuu mitä odotat.
PASKA FIRMA!!!
En suosittele. Huono palkka, puhelimeen/viesteihin ei vastata, joudut itse lähettelemään esittelymateriaalia sinne tänne jatkuvasti tai vaihtoehtoisesti viemään itse toiselle paikkakunnalle ym. ym. Täällä ei pakka ole millään lailla kasassa työnantajalla, todella sekavaa toimintaa.
Ei ole hyvän työnantajan maineessa, en hakisi.
Kerrotko lisää?
Sekavaa toimintaa. Tehtäviä ei osata delegoida vaan samaa hommaa hoitaa kolme eri ihmistä. Samasta asiasta tulee viestejä eri ihmisiltä. Saattaa myös tulla samasta asiasta viesti sekä sähköpostilla että tekstiviestillä. Ystävällisiä työnjohto ja työntekijät on, mutta niin sekavaa toimintaa, että alkaa se ystävällisyyskin ärsyttää.
Paskin työnantaja ikinä mitä ollut. Kun mikään ei toiminut. Ei niin mikään.
Ykkösperintä ja Ropo. Kaikkea se maa päällän kantaakin.