Ennen kuin myyt puhelimesi

Niin se kannattaa formatoida, ettei puhelimen ostaja pääse käsiksi tietoihisi, vaikka olet jo poistanut ne. Tältä sivulta löytyy ainakin nokian E,N sarjalaisten formatointi ohjeet: http://www.matkapuhelininfo.com/f18/puhelimen-formatointi-resetointi-32870/
1402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muista, jos sinulla on tärkeitä tiedostoja, niin ne kannattaa varmuuskopijoida tietokoneelle Nokia pc suiten avulla. Nimittäin Formatoiti tuhoaa kaikki tiedostot puhelimesta, mutta ei muistikortilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi12 kirjoitti:

Niin se kannattaa formatoida, ettei puhelimen ostaja pääse käsiksi tietoihisi, vaikka olet jo poistanut ne. Tältä sivulta löytyy ainakin nokian E,N sarjalaisten formatointi ohjeet: http://www.matkapuhelininfo.com/f18/puhelimen-formatointi-resetointi-32870/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu