Miksi yleista macistä-palstalla on sheriffi, mutta esim yleistä windowsista-palstalla ei??!?
Pidetäänkö mäkkifaggi-asioita jotenkin erityisasemassa?
Hei sheriffi!!
9
420
Vastaukset
- Ohjeistettu
Sheriffi hänen työ on täysin vapaaehtoista rupea win puolen komentajaksi jos työ kiinnostaa. Asiaan kannattaa perehtyä aivan suomi 24 ohjeissakin missä sherifistä mainitaan.
ketään ei näköjään kiinnosta olla seriffinä Windows-palstoille. Mac-seriffiys näköjään vielä hiukan kiinnostaa.
Seriffit ovat yleensäkin suomi24:stä vähentyneet, kun se on koiran virka josta ei makseta mitään.
Hae ihmeessä seriffiksi ja pidä hauskaa.- Xerox Ventura
Mutta tämä on mäkkikauppiaitten portaali. Yhden asian uskonto, juusii. Win ja lin ei ole sinällään minkään konekauppiaan intresseissä Mikkisoftan tyypi myy ihan hyvin koneitaan, ilman huuaaa portaalissa päivystämistäkin. Mäkkäreitten on pakko heilua jokapaikassa, että pääsevät pätemään.
Sakke oli muka sefuna winissä muutaman vuoden. Sillä oli muka "firma". Se erehtyi kirjoittamaan digitodayhin suolen sefun ominaisuudessa ja sai potkut. Surkuhupaisaksi tekee koko asian, että eihän se edes ollut töissä tässä posrtaalissa :DDDD
Tää, mikä lie sefu, on kai mäkin edustaja. Se joutessaan karsii mäkkiä moittivat kirjoitukset, että omassa pajassa kauppa kävisi. Samaa tekee toi Pupupöksy. Se ei kai nyt ole enää Gigantissakaan myymässä mäkkejä, mutta se heiluu kaikissa mahdollisissa foorumeissa mainostamassa niitä. Katos, jos mäkki menee paremmin kaupaksi, Pepe pääsee tas töihin.
Ihan spedehommaa koko portaali.
Ai niin, siirry winiin vaan. Sille saa ohjelmistot ja se on aina yhteensopiva. Nämät mäkit ja muut hurlumheit on niitä, joita ei työelämässä enää kukaan käytä. Aikanaan mäkki oli poppista graafisella alalla. Se loppui siihen, kun työnantajat ite oppi vähän tietotekniikasta ja tajusivat, että turha maksaa ilmasta koneissakaan. Mainittakoon, että joskus aikoinaan, taittoohjelmat jne tuli aluksi mäkeille ja sitten muille käyttiksille. Nyt on toisinpäin. Eikä läheskään kaikkia ammatti ohjelmia enää edes ikinä käännetäkään mäkille. Ja Linulle ei ikinä yhtään ammattiohjelmaa ole ikinä koskaan edes käännetty _DDD
Ei mäkeissä sinällään mitään vikaa ole, ihan hyviä koneita. Mutta nämä palstoilla oleskelevat heebot pilaa niitten mainetta sen kun kerkiävät. Ite asiassa mä jossain välissä epäilin, että Pepe on mikkisoftan desantti. Mutta ikävä kyllä, Pepe on aito mäkkimies :(((((((- Ohjeistettu
Hyvä olla kaikki asiallisempi keskustelu käydään uskovaisten omilla foorumeilla hopeisessa ja omenassa.Suomi 24 mac palstan voisi mielestäni lopettaa.Graafisella puolella mac on kyllä käytössä se nyt on sit taas turhaa jassutusta ettei käytettäisi.Valitkoon jokainen mieleisensä koneen.
- 1stMacFinn
Kaveri tässä yrittää selittä, ettei Maccia ENÄÄ käytä kukaan. Todellisessa maailmassa tilanne on juuri päinvastainen. Macit ovat vuosia myyneet erittäin hyvin eikä tuolle kehitykselle loppua näy. Markkinaosuus kasvaa koko ajan.
Ja ammattiohjelmissakin kehitys on oikeasti juuri päinvastainen, firmat, jotka luopuivat Mac tuesta aikoinaan julkaisevat kilvan Mac versioita softistaan. - WordPerfect
1stMacFinn kirjoitti:
Kaveri tässä yrittää selittä, ettei Maccia ENÄÄ käytä kukaan. Todellisessa maailmassa tilanne on juuri päinvastainen. Macit ovat vuosia myyneet erittäin hyvin eikä tuolle kehitykselle loppua näy. Markkinaosuus kasvaa koko ajan.
Ja ammattiohjelmissakin kehitys on oikeasti juuri päinvastainen, firmat, jotka luopuivat Mac tuesta aikoinaan julkaisevat kilvan Mac versioita softistaan.Mäkkejä myydään kodinviihdekeskuksiksi, ei työkoneiksi. Ja mäkille tekee mäkki ohjelmistoja, kun muut ei viitsi vaivautua turhan takia. KAIKKI ammattisoftat julkaistaan aina winille, mäkille ei kaikkia, etenkään cad- tai multimediapuolella.
Omituinen nimimerkki muuten. Ensimmäinen mäkkisuomalainen? Siis nuorella pojalla tollanen? - the heck?
WordPerfect kirjoitti:
Mäkkejä myydään kodinviihdekeskuksiksi, ei työkoneiksi. Ja mäkille tekee mäkki ohjelmistoja, kun muut ei viitsi vaivautua turhan takia. KAIKKI ammattisoftat julkaistaan aina winille, mäkille ei kaikkia, etenkään cad- tai multimediapuolella.
Omituinen nimimerkki muuten. Ensimmäinen mäkkisuomalainen? Siis nuorella pojalla tollanen?"Ja mäkille tekee mäkki ohjelmistoja, kun muut ei viitsi vaivautua turhan takia."
"mäkki" tekee alle prosentin macin ohjelmista jos applea tarkoitat.
Amerikoissa pidetään asioista seurantaa ja siellä yritysten mac-käyttö ja kiinnostus on kovassa kasvussa. Yritykset joissa ei ole macceja alkaa olla siellä vähemmistö jos ei ole jo. - the heck?
"Mutta nämä palstoilla oleskelevat heebot pilaa niitten mainetta sen kun kerkiävät."
Jotain ovat kumminkin tyrineet saakelin pahasti siinä maineenpilaamisessa kun macin markkinaosuus on suoli24:n tietokonepalstojen olemassaoloaikana kolmin- tai nelinkertaistunut. - SteevJobs
the heck? kirjoitti:
"Mutta nämä palstoilla oleskelevat heebot pilaa niitten mainetta sen kun kerkiävät."
Jotain ovat kumminkin tyrineet saakelin pahasti siinä maineenpilaamisessa kun macin markkinaosuus on suoli24:n tietokonepalstojen olemassaoloaikana kolmin- tai nelinkertaistunut.Että kovat on prosenttinumerot macillä !!!!!!!!!!!
http://www.netmarketshare.com/os-market-share.aspx?qprid=11&qpcal=1&qpcal=1&qpstick=0&qptimeframe=M&qpsp=111&qpnp=25
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1163410
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1282546- 242076
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.21916Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s231572Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291550Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151515Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?27980- 87952
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai63890