Kuka oikein viisas voisi kertoa, mistä koostuu esim.autom laatikon korjaus kulut? Minun mondeon korjattuna 2v takuun saaneena, maksoi 7300-, e. Eli auton todellisesta arvosta yli puolet. Jossain mättää ja pahasti ja perkeleet vielä maksamme moiset järjettömyydet. Taxin on saatana halvempi kun oma rysä.
Korjausten hinnat
Kusetusta
5405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Et kai sä nyt maksanut 7300 euroa mondeon laatikon korjauksesta? Ja siis alle 15 000 euron hintaisessa autossa. Sanoiko korjaamo hinta-arviota tms?
EN maksanut unohtui vaan sana "olisi" maksanut. Mutta mitä perkelettä mä tolle auon romulle nyt teen? Tietääkö joku halvan keinon/korjaamon gearboxille pirkanmaalla?
Hommaa siihen vähän käytetty loota ja pistä paikalleen.
Vaihda sitten lootaöljyt silloin tällöin niin ennen olet itse eläkkeellä kuin että loota menee rikki.
koostuu varaosista, tarvikkeista ja korjaamon tuntiveloituksesta.
Aloita tarjouksen purku katsomalla montako tuntia siihen on laskettu työtä, ja kysy korjaamon tuntihinta. Ja sitten tsekkaat mitä osia aikovat käyttää.
Jos sulla ei taas ole tuollaista tarjousta vaan joku tiskin yli heitetty könttäsumma, niin pyydä se eritelty tarjous. Tai kysy edes suurimmat erät. Siitä se aukeaa.
kattoo varaosahaku sivuilta laatikkoa tai felken kotisivuilta. Felkellä esim. dieselin automaattilaatikko vuosimalliin 05 maksaa n. 2600 euroa. Joten suosittelen tuota kautta hommaamaan laatikon niin tulee halvemmaks!