Glock 17 lasertähtäin

aseharrastaja

Olen hankkimassa Glock 17 pro -pistoolia ja ajattelin hankkia siihen myös lasertähtäimen, joka kiinnittyisi piipun alla olevaan kiskoon.
Onko kellään ehdotuksia/käyttökokemuksia kohtuu edullisesta lasertähtäimestä, joka soveltuisi ko. aseeseen.
Hintahaarukka tähtäimelle olisi n. 50-200€.
Kiitos asiallisista kommenteista.

7

2134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ressu.

      Riistamaalla on ennen tuollainen edullisempi kiskoon kiinnittyva laaseri/lamppu. Maksoi muistaakseni 100e nurkilla. Tähtäin toimi hyvin ja säädöt pitivät.

      Laaserilla ei ammunnassa ole merkitystä kuin liipaisuharjoittelussa ja mahdollisesti pimeässä lamppua hyväksikäyttäen. Laaserin pisteen vaeltelu ja heilahdus kertoo armotta kaikki liipaisuvirheet ym. Muutoin sillä ei ole mitään käyttöä.

    • njnojkmn

      Itselläni on kokemusta Streamlight TLR 2 lamppu/laser combosta joka on tosi hyvä mutta kallis ostaa suomesta. Lasermax valmistaa myös joitakin ihan kivoja värkkejä jotka myös on melko kalliita. Crimson trace tekee kahvalaseria. Kiinasta saa tilattua monen laatuisia ja hintaisia laitteita esim. dealextreme saitilta.

    • late8767389

      äänenvaimenettu pistooli laserilla on aivan turha vehje.
      miks kaiken maailman kotiramboille edes myydään tälläsiä leluja!
      sit kännissä esitellään pyssyjä ja joskus on pakko ampuakkin kun on jo uhannu...

    • Kyllä se on
    • softi man

      onks sul mikä sähkö käyttöne vai jousi vai kaasu?

      • kyllä se on

        No, jousikäyttöinen tietenkin, koska se on paras!


    • ESA 17v oulu

      Mullekin iskä on luvannu ostaa ilmakon kun täytän ensin kakskytviis vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      415
      2649
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      1995
    3. 158
      1541
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      62
      1460
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1396
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1241
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1032
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1024
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      902
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      882
    Aihe