Olen hankkimassa Glock 17 pro -pistoolia ja ajattelin hankkia siihen myös lasertähtäimen, joka kiinnittyisi piipun alla olevaan kiskoon.
Onko kellään ehdotuksia/käyttökokemuksia kohtuu edullisesta lasertähtäimestä, joka soveltuisi ko. aseeseen.
Hintahaarukka tähtäimelle olisi n. 50-200€.
Kiitos asiallisista kommenteista.
Glock 17 lasertähtäin
7
2149
Vastaukset 7
- ressu.
Riistamaalla on ennen tuollainen edullisempi kiskoon kiinnittyva laaseri/lamppu. Maksoi muistaakseni 100e nurkilla. Tähtäin toimi hyvin ja säädöt pitivät.
Laaserilla ei ammunnassa ole merkitystä kuin liipaisuharjoittelussa ja mahdollisesti pimeässä lamppua hyväksikäyttäen. Laaserin pisteen vaeltelu ja heilahdus kertoo armotta kaikki liipaisuvirheet ym. Muutoin sillä ei ole mitään käyttöä. - njnojkmn
Itselläni on kokemusta Streamlight TLR 2 lamppu/laser combosta joka on tosi hyvä mutta kallis ostaa suomesta. Lasermax valmistaa myös joitakin ihan kivoja värkkejä jotka myös on melko kalliita. Crimson trace tekee kahvalaseria. Kiinasta saa tilattua monen laatuisia ja hintaisia laitteita esim. dealextreme saitilta.
- late8767389
äänenvaimenettu pistooli laserilla on aivan turha vehje.
miks kaiken maailman kotiramboille edes myydään tälläsiä leluja!
sit kännissä esitellään pyssyjä ja joskus on pakko ampuakkin kun on jo uhannu... - Kyllä se on
Niin, että Glock 17 pro laserilla ja brugger & thomet änärillä on vaan niin helvetin seksikäs lelu..
Kattokaa vaikka
http://www.youtube.com/watch?v=hd2l-iwxQfA - softi man
onks sul mikä sähkö käyttöne vai jousi vai kaasu?
- kyllä se on
No, jousikäyttöinen tietenkin, koska se on paras!
- ESA 17v oulu
Mullekin iskä on luvannu ostaa ilmakon kun täytän ensin kakskytviis vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS762317Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.15925Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52786Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke46721- 49706
- 47644
- 80616
- 50585
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35584Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍58557