Olen huomannut hyvin vahvasti että tämä palsta tarvitsee oman tohtorin, olen päättänyt että ryhdyn tämän palstan omaksi tohtoriksi.
Tämä alle voitte sylkeä kaikki pahan olonne ja muut turhuudet.
http://www.youtube.com/watch?v=lPkZZ24GmH0&feature=channel
Minä kestän.
Aloitetaan
24
479
Vastaukset
- pyyvän et
Jos uot liäkäri ni myärää haukulliselle rauhottavia tupala- annos nykyseen nähden ja aika kaulapatin poistohan ja sikrale hormuunikuuri jotta saa viel luistot takasin ku näyttää kevät ottavan koville... ;))) Viel kerran ne mahalat juoksemaan... Ja haukullinen että se sais yhen nukuttua iliman kipuja!!!
- 23
umalle pitäs määrätä totuusseerumia, ja davalle jotain pervosalpaajaa.
- palsta.psykiatri
23 kirjoitti:
umalle pitäs määrätä totuusseerumia, ja davalle jotain pervosalpaajaa.
Minä näin aurinvaloa ulkona äsken, nyt on niin että pitkäaikainen altistus sähkölle aiheuttaa joissakin tapauksissa, ns. ylikierrosta.
Suositten koneen sulkemista ja menoa ulkoilemaan 10 minuutiksi.
Tule uudestaan ja avaa koneesi kokeile, onko vielä se tunne ettö joka paikassa on sama henkilö. - 34+1
palsta.psykiatri kirjoitti:
Minä näin aurinvaloa ulkona äsken, nyt on niin että pitkäaikainen altistus sähkölle aiheuttaa joissakin tapauksissa, ns. ylikierrosta.
Suositten koneen sulkemista ja menoa ulkoilemaan 10 minuutiksi.
Tule uudestaan ja avaa koneesi kokeile, onko vielä se tunne ettö joka paikassa on sama henkilö.siellähän on tohtori Sykerö!
Mikä tunne, missä paikassa ja kuka henkilö?
Väittääkö tohtori Sykerö että Dava ja Uma ovat yksi ja sama henkilö?? - palsta.psykiatri
34+1 kirjoitti:
siellähän on tohtori Sykerö!
Mikä tunne, missä paikassa ja kuka henkilö?
Väittääkö tohtori Sykerö että Dava ja Uma ovat yksi ja sama henkilö??Anteeksi kuinka, luin heidän kirjoituksiaan erittäin tarkasti.
Uma on vanhempi rouva ja tämä toinen on nuori nainen, siitä en toki menisi 100% varmuuteen etteikö kysymyksessä olisi äiti ja tytär, mutta vaikka näin olisi, he ovat täysin eri persoonia. - 1+74233
palsta.psykiatri kirjoitti:
Anteeksi kuinka, luin heidän kirjoituksiaan erittäin tarkasti.
Uma on vanhempi rouva ja tämä toinen on nuori nainen, siitä en toki menisi 100% varmuuteen etteikö kysymyksessä olisi äiti ja tytär, mutta vaikka näin olisi, he ovat täysin eri persoonia.äiti ja tytär?
- Huokaus!
Huoh Uma! Joko taas uusi nicki ja mieheksi tekeydyit.
- palsta.psykiatri
Tämä on oivallinen kommentti esimerkki siitä kuinka pitkälle, asiat ovat edenneet.
- Heloisa
terapiasta välitä, mutta pirturesepti tulisi tarpeeseen. Vaivojani en viitsi kertoa, mutta sisäiseen ja ulkoiseen käyttöön tulisi.
- Pukeli 1
kun yksi entisen mökkinaapurin perheen poika sai reseptillä pirtua sokeritauti pistoksiin tarkoitettujen neulojen desinfiointiin, niin isäukko joi sen pirtun kylän muiden juoppoukkojen kanssa.
silloin kauan kauan sitten kotibileissä pirtua. Yksi osallistujoista luki lääketiedettä ja sai sitä kautta reseptit;)
Voi niitä aikoja:-D- Pukeli 1
umalehtinen kirjoitti:
silloin kauan kauan sitten kotibileissä pirtua. Yksi osallistujoista luki lääketiedettä ja sai sitä kautta reseptit;)
Voi niitä aikoja:-Dlikkakaveri oli isänsä labrassa töissä ja hän sitten pihisti sieltä pirtua jonka lantrasimme ja minä laitoin sen pullon käsilaukkuun, että tanssien paussilla kävisimme vessassa ottamassa paukut, mutta hitto soikoon se korkki oli auennut:((((((
Mun käsilaukku oli litimärkä. Pukeli 1 kirjoitti:
likkakaveri oli isänsä labrassa töissä ja hän sitten pihisti sieltä pirtua jonka lantrasimme ja minä laitoin sen pullon käsilaukkuun, että tanssien paussilla kävisimme vessassa ottamassa paukut, mutta hitto soikoon se korkki oli auennut:((((((
Mun käsilaukku oli litimärkä.Sprite ja puolukkamehu olivat hyviä pirtun kanssa ja sopi erinomaisesti booliin:)) Taisi sitä silloin olla joskus taskumatissakin. Mulla oli hieno sellainen litteä ja oli ns. koru. Täytyy ruveta kaiveleen, kyllä se meillä jossakin vielä on. Sain sen aikoinani lahjaksi. Se oli kotelossa ja samaan sarjaan kuului hieno imuke;-DD
Sitä oltiin kuin hienoimpiakin maailmannaisia silloin:)- @@@@@@@@@@@@
umalehtinen kirjoitti:
Sprite ja puolukkamehu olivat hyviä pirtun kanssa ja sopi erinomaisesti booliin:)) Taisi sitä silloin olla joskus taskumatissakin. Mulla oli hieno sellainen litteä ja oli ns. koru. Täytyy ruveta kaiveleen, kyllä se meillä jossakin vielä on. Sain sen aikoinani lahjaksi. Se oli kotelossa ja samaan sarjaan kuului hieno imuke;-DD
Sitä oltiin kuin hienoimpiakin maailmannaisia silloin:)kotipolttoista vai?
- Heloisa
@@@@@@@@@@@@ kirjoitti:
kotipolttoista vai?
kyykkiä metsän siimeksessä tiputtamassa kotipolttoista. Lapsena marjareissulla törmättiin joskus ihan oikeaan tehtaaseen. Siitä hölöttäminen oli kiellettyä ja sekin toi jännittävän mausteen siihen juttuun.
- Heloisa
Pukeli 1 kirjoitti:
kun yksi entisen mökkinaapurin perheen poika sai reseptillä pirtua sokeritauti pistoksiin tarkoitettujen neulojen desinfiointiin, niin isäukko joi sen pirtun kylän muiden juoppoukkojen kanssa.
meidän puolen mummot, kai papatkin, reseptejä. Sitten alkoi puhaltamaan uudet tuulet ja lääkäri oli vaan nauranut kun mummoni oli pyytänyt reseptiä. Diabeetikolle sitä annettiin niin reilusti, että riitti nautiskeluunkin.
@@@@@@@@@@@@ kirjoitti:
kotipolttoista vai?
ei ole koskaan kuulunut millään lailla elämääni. Ei edes kotiviini.
- sioille
umalehtinen kirjoitti:
ei ole koskaan kuulunut millään lailla elämääni. Ei edes kotiviini.
Ei varmaankaan ole kuulunt kotiviini, siun elääshä kuuluup vaa sikojen pirtu, nappi valinta.
- Heloisa
umalehtinen kirjoitti:
ei ole koskaan kuulunut millään lailla elämääni. Ei edes kotiviini.
se on kuulunu ja vahvasti, ei sillai että ite olisin ryyppäilly sitä. Krakus-vodkaksi sanoivat kylän ukot ja krakus-pullossa taisi ollakin.
Siinä oli niin paljo prosentteja, että paloi liekillä.
Tuttu antaa joskus kotiviiniä. Oon joskus ajatellu kokeilla tehdä, mutta en vaan saa aikaseksi. - 12v123
umalehtinen kirjoitti:
silloin kauan kauan sitten kotibileissä pirtua. Yksi osallistujoista luki lääketiedettä ja sai sitä kautta reseptit;)
Voi niitä aikoja:-DRikos välittää laitomasti pirtua
- siis...
12v123 kirjoitti:
Rikos välittää laitomasti pirtua
ei kö yllytys sama asia? näin käsitän
- tietoa.
siis... kirjoitti:
ei kö yllytys sama asia? näin käsitän
Lääkäreiltkin toimiluvat mennyt pirtu ymm repsujen tähren.
- 15+11
Mun mielestä kaikkein huvittavimpii ihmisii on juuri ne, jokka luulee ymmärtävänsä kaiken mut todellisuudessa ei ymmärrä ees sitä, miks tääläkin pahoin voiudaan.
Mee vaikka vessaan peilin eteen ja kato tarkkaan.
Mimmonen kusipää siä sua vastaan kattelee? on vähän sellainen olo, että lääkitystä pitäisi tarkistaa. Mitäpä suosittelet?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522055
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3271260Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.901127- 121970
- 35918
- 67899
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21785Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59777Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?45723