onko kukaan nähny nutrilett tuotteita alennuksessa kokkolassa lähiaikoina??? tehostarttia tai muita?
nutrilett
..........
8238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta koti pizzasta saa alle vtosella pizzan..
mene sitten ostamaan... minä söisin nutrilettia mielummin :)
Ei o_o eikä tuu me ollaan tukilakossa, ulkona on kaunis ilma sieltä saa ilmaiseksi nutturatletille.
Jätä viljatuotteet ja perunat pois ne sisältävät sitä ylimääräistä hiilaria jota et olemalla/liikkumalla ehdi kuluttamaan.
Se nopea energia eli hiilihydraatti oikein syöksyy sinua lihottamaan luulee, että tulee lama aika ja et saa ruokaa moneen viikkoon.
Onnea kuitenkin en tarkoita pahaa kyllä ne siitä liikakilot lähtee.
Saitko yhtään tehostarttia minun kannustuksesta???
no enpä juuri. hiilaritonta kokeiltu, ei sovi mulle. ja monia muita dieettejä. nutrausta sitten seuraavaksi.
Hyvä kannustan sinua vielä yrittämään, sata % se on varmaa, että jos kulutat kaloreita enemmän kuin niitä menee suuaukosta sisään niin laihtuu.
TERVEELLISTÄ, VÄHÄHIILIHYDRAATTISTA RUOKAVALIOTA.
(esim. Nutrilett ei ole sellainen)
Syö muuten normaalisti, mutta poista ruuasta korkean GI:n (glykeeminen indeksi) tuotteet eli sokeri, vaaleat jauhot, vaalea leipä, valkoinen riisi, kuoritut perunat, tavallinen pasta, kahvipullat (lihapiirakat, viinerit, munkit) ja keksit, sipsit, grillituotteet (pitsat, hampurilaiset, kebabit), limsat, suklaa.
Kohtuullisella annoskoolla sallittuja: kuoripäälliset uuniperunat, täysjyväpasta(-makaroni,-spagetti,-kuviöpasta,-lasagnelevyt), täysjyvä- ja tumma riisi sekä bataatti. Leipä täysjyväleipänä ja aamupuuro täysjyvähiutaleista (esim. neljän viljan tai kaura).
Energiataso paranee, etkä väsähdä ruuan jälkeen. Vatsan ja sisäelinten rasva vähenee. Vatsa ei turpoa ja vaivaa. Iho tulee parempaan kuntoon ja paino laskee vaikka söisit muuten (yllä olevia lukunottamatta) kuten ennen.
Toriapteekissa oli tarjouksia
minimanissa jotain 22,95 tehostartti