Monroe's Palmanova

TGF

Mahtaako Palmanovassa yhä toimia Monroe's -niminen karaokebaari? Baari on jäänyt 90-luvulta mieleen kahdestakin syystä. Se oli ensinnäkin sisustukseltaan ja asiakaskunnaltaan hyvin tyylikäs. Toinen omituisuus oli, että yli 95 prosenttia laulajista lauloi kutakuinkin NUOTILLEEN! Espanjalainen henkilökunta oli asiakaspalvelussaan tosin aika viileätä ja ilmeetöntä. Edes hyvää iltaa ei yleensä toivotettu sisään kävelijöille.

Kun menen oman lähiöni karaokebaariin, pari kolme asiakasta iltaa kohti laulaa nuotilleen. Muut lauvat vain KOVAA!

3

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jepejere

      Katso Googlen street wiewistä löytyykö vielä.

    • Palma Nova yeah

      Kyllä kyseinen baari oli ainakin vuonna 2008 toiminnassa. Ihan kiva paikka ja aika kivasti asiakkaita.

    • Anonyymi

      Kas kun täältä löytyi ketju Monroe's-baarista! Ulkoisesti baari on yhä tyylikkään näköinen, mutta asiakaskuntaa en kaikin osin menisi kehumaan. Joukkoon on tullut paljon nuorta vähemmän musikaalista porukkaa, joten sävelkorvaa särkee usein.

      Hupaisa tapaus sattui pari viikkoa sitten, kun noin 20-vuotias brittilaulaja istahti pöydälle laulaessaan. Vielä viime kesänä valkoisissa paidoissa ja ruseteissa esiintyneet tarjoilijat ja paikan omistaja Roger eivät tästä pitäneet. Roger meni ja käski laulajan poistua pöydältä, minkä tämä tekikin, mutta laulun loputtua alkoi höpöttää: Explain to me why I can't sit where I want to?

      Roger ei ensin reagoinut mitenkään, mutta kun pojan pölinät jatkuivat, Roger totesi ykskantaan: You're not singing here any more! Eli: laulusi tässä baarissa on laulettu!

      Kaveri oli kaiketi tottunut inttämään äidilleen vastaan ja voittamaan kinastelut, kun arveli voivansa määrätä Rogerin baarinkin käyttäytymiskoodin mieleisekseen. Häntä ei baarissa sen jälkeen näkynyt. Ei Monroe's mikään teinibaari olekaan, joten poika oli väärässä paikassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      639
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      616
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      68
      577
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      98
      566
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      537
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe