jo vaikka vedyllä tai jollakin kiinteellä aineella toimivaa yksityistä avaruuslentokonetta? Nykytekniikan mukaan ei hinta nyt niin äärettömän kalliiksi tulisi.Etelän matkat sujuisivat alle 1/2 tunnin.Vois vaikka viikonloppumatkan tehdä esim.karibialle. Ja sitten konetta voisi säilyttää kotonaan.Tämä olis jo jotain uutta.Ja jos vetyä polttaa rakettimoottorissa,ei synny saasteitakaan,co2 päästöjä ainakaan.
Miks ei ole kehitetty
ok
2189
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mutta eikös se olisi ihan turhaa mennä avaruuslennolla karibialle, varmaan sitten joskus kaukana tulevaisuudessa olisi sitten hienoon kun ei tarvitsisi mennä avaruuslenkoneella vaan pääsis ilman avaruuslentoa karibialle ja laite vois olla kasaanmenevä ja puhallettava
No hei eikös sitä voisi tuoda sitä karibiaa kotia. Hiekkaa olohuoneen lattialle, palmutapetti seinälle, solarium kattoon, tuuletin pörräämään, stereoista merengetä soimaan ja toisesta aaltojen ääniä sekä tietenkin kouraan rommipaukku. Helppoa ja halapaa.