Hotelli Ocean Resort, onko kokemuksia, kannattaako maksaa merinäkööasta n.200 euroa lisää?
Entäpä aamiainen, onko kunnon buffet?
Hotelli Diamond cottage spa? Tuosta myös kokemuksia otetaan vastaan.
Kiitos etukäteen jos joku voisi vastailla ensikertailislle tuossa maassa.
Entäpä aamiainen, onko kunnon buffet?
Hotelli Diamond cottage spa? Tuosta myös kokemuksia otetaan vastaan.
Kiitos etukäteen jos joku voisi vastailla ensikertailislle tuossa maassa.
Vastaukset 6
Vanhimmat
piruuttani hotellin omilta netti sivuilta. Normaali huoneen ja delux huoneen hinta ero kahdelta viikolta 1.7-15.7 on 63 €.....Mutta ekalle reissulle kun menette niin pakettimatkalle vaan.Katsoin siis Ocean resortin hintoja.
Vinkin jostakin Phuketin mukavasta hotellista, mitää luxusta ei tarvitse olla, vaan siistiä ja mukava uima-allas alue ja hyvä aamiainen. Ja sitten jokin ravintola, näköalalla ja se voisi olla kyllä tyylikäskin.
Kiitos vaivannäöstäsi:-)
googleta phuket hotels.....katso hotellien OMAT netti osoittet.ja jos kielitaitoa englanniksi on käytä sitä.Kaikki suomenkieliset sivut tarjoavat kalliimpia hintoja kuin totuus on.Katso hotellien omia nettisivuja , muuta thb €uroiksi ja vertaa hintoja yllätyt....varaa huone sieltä.Toinen vaihtoehto soita hotellin halvalla näin 9957766.hotelin puh nro(hinta 2 senttiä/minuutti) ilman 0 (nollaa ja merkkiä) ymmärtävät huonoa englantia,tämä kannattaa tehdä jos yli 3 viikon matka ja taas halvemmalla kuin matkatoimistojen hinnat.Tietenkin voit vain kävellä hotelliin sisään ja neuvotella hinnan tiskilla, mutta kuka jaksaa ramppaa.Mutta takaan että netistä löytyy satoja vaihtoehtoja.ÄLÄ siis käytä mitään välitysfirmoja ym sivuja vaan HOTELLIEN OMIA nettisivuja,siellä ne edulliset hinnat on.Normaalisti varausta tehdessä tarvitsee maksaa vain 1 vuorokauden maksu KOPIO VOUCHER (todistus varauksesta ja hinnasta) ja loput vuorokaudet maksat saapuessasi hotelliin.
Kannattaa olla myös tarkkana miten merinäköala esitetään esitteessä. Esim huone "meren puolelta" ei välttämättä tarkoita merinäköalaa. Parhaassa tapauksessa meri saattaa näkyä jossain kaukana talojen välissä.
Yleensä suomalaisten matkanjärjestäjien hotellisopimukset ovat vaatimattomampia kuin todella isojen ulkomaisen matkanjärjestäjien. 200 € on Thaimaassa sen verran iso raha, että itse löydän sille paljon nautittavämpaakin käyttöä, kuin meriviirun näkeminen parvekkeelta/teranssilta.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/4750262
Ko matkatoimisto
Ei kannata maksaa. Huoneet ovat ylhäällä, joten joudut kävelemään aika monta rappua , hissi ei lähde aivan alhaalta. Suurin uima-allas on myös alhaalla. Hyvää hotellissa: jääkaapit huoneissa,tallelokero huoneessa, ystävällinen henkilökunta, siistit huoneet , siistit hyvät uima-altaat,hyvä sijainti, hyvä hinta/laatu suhde.
aamiainenkin ihan ok. Huoneet eivät ole luxus tasoa mutta ok. Olen ollut ko. hotellissa noin 10 kertaa joista viimeiset 5 yhden kuukauden matkoja. Olen ollut myös matkalla niin että olen tilannut halvan lennon ja huoneen tästä hotellista, mutta hintaeroa ei juurikaan ole edes kuukauden matkalla. tämä hotelli on myynnissä sekä Finnmatkoilla että Tjäreborgilla-1-4 viikon matkoja kannattaa verrata ko. molempien matkanmyyjien sivuilta- Hyvää matkaa !!!!!!