Canon eos 1000D

Olen miettinyt kameran ostoa. Kehuttu on ja aloittelijoille sopivaksi mutta onko muita "vastaavia" alemmasta hintahaarukasta ? Tai tietääkö kukaan tämän kameran löytyvän alennusloorista ?
iitos
4386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Markettiroskaa. Tutustuppa vaikka Pentaxin K-X:ään.

Äänestä
  • Niinkun sisällis/vapaus/kansalaissodassa. Siitä valitsemaan. Näyttää ihan lelulta. Speksit ok.

    Tuo 1000D alkaa olla jo hiukan vanhentunut malli joten kannattaisi harkita pientä lisäpanostusta ja ostaa esim. 500D. Sen hintakin alkaa olla kohdallaan kun uusi 550D tuli myyntiin. Noissa 1000D kiteissä on se vanhempi 18-55 ilman vakaajaa ja se on kertaluokkaa kehnompi kun IS-versio.

    Äänestä

  • Testin kamerassa on vakaajallinen objektiivi, jolla 1000D:tä aluksi myytiin. 450D:tä on nyt saanut aika sopivasti IS-objektiivilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9285696 kirjoitti:

Olen miettinyt kameran ostoa. Kehuttu on ja aloittelijoille sopivaksi mutta onko muita "vastaavia" alemmasta hintahaarukasta ? Tai tietääkö kukaan tämän kameran löytyvän alennusloorista ?
iitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu