47,500 euroa

vuosipalkka !

Se on se mitä Hangon ahtaajat saa. Jos nyt "tyhmästi" jakaa sen 12 osaan se tekee 3958,33 euroa / kuukausi.
Tietysti tässä on muutama ylityötunti mukana mutta kummiskin! Ei ihan huono palkka kansakoulupohjalla?

Kuinka monella KA-kuskilla on 47,500 euroa vuodessa?

5

1949

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainakaa

      Eipä oo kyllä ikänä ollu vuositulot tota luokkaa...

    • pyrkiä

      ...samaan? 42000 euroon oon autohommissa parhaana vuonna päässyt. Säiliöpuolella taitaa osa porukasta päästä yli viidenkympinkin. Sitten on nää meidän läpituntiruudinkeksijät, jotka eivät halua mitään itselleen lisää, tarvittaessa voi vaikka vähän vähentääkin. Tärkeintä on vaan, että saa muilta mahdollisimman paljon pois. Ei tätä suomalaista kateutta voi käsittää.

    • PalJonkoha

      Läpituntijullilla pitää painaa päästäkseen tuohon egu määrään ???? 47500 e / 12 e /h =3958 h/ vuosi heh heh ei siinä läppäripoju palijo kerkee eukkosa seurassa luurata ku pittää keikkaa puskee koko ajan... Jos pitää joka viikko sen pakollisen yhden vapaa päivän niin jäljelle jää 311 työpäivää elikkä yksinkertaisella laskutoimituksella saamme karmean toduuden näille laskutadottomille läpituntijulleille, teidän ei tarvitse tehdä kuin 12,73 h joka päivä ja kuusi työpäivää viikossa koko vuoden ajan.... Eihä siinä oo poka mittää.... Sovi vain IHAN itte palkkas työnantajas kanssa kyllä sää hyvin pärjäät sillä läpituntipalkallasi...TÄH mitäpä tähän sanot idiootti ?????? Ps. Oletko kuullut koskaan sellaista letkausta että : Tyhmä paljon työtä tekee ja viisas pääsee vähemmällä :) :) ;)

    • 35

      nyt teillä KA-kuskeilla miettimisen paikka että kuuluakko kyseiseen liittoon vain sen takia että maksatte ja tuette yhden pienen porukan,,,,,AHTAAJIEN,,,,,kapinakenraaliporukan lakkoavustuksia ja muita heidän saavuttamia etuja samalla kun te ite KA-kuskit joudutte tyytymään 12 euron tuntipalkkaan jonka samainen liitto on teille urheasti neuvotellut,,,,,,,,,,ihmettelen suuresti sitä että miten yhden liiton sisällä voi olla noin eri arvoisia ammattiryhmiä,,,,,,,,,,,mutta itsepähän tiedätte paremmin mikä on teille KA-kuskit hyväksi.

    • @

      Kyllä autonkuljettajakin voi tienata hurjasti, tänäkin vuonna maailman parhaiten palkattu autonkuljettaja ansaitsi noin 30 miljoonaa euroa ajamalla vaihteeksi ralliautoa harrastuksena - meinaan tätä Räikkösen Kimiä. Eikä mies varmasti jauha paskaa satamassa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1679
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      24
      1186
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1083
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      916
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      826
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      619
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      571
    10. 71
      567
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. 34
      434
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe