Ei Firefoxia

Firefoxissa on ollut jo kuukauden ajan paha haavoittuvuus ja on yhä edelleen = haittaohjelma voi tarttua pelkästään selailemalla haitallista sivustoa.
Joku muu selain tilalle. IE8 on turvallinen ainakin Vistassa ja W7:ssa.
6292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja ONLY in windows...

Äänestä

Ollut reikä on korjattu.

Äänestä
  • EI ole korjattu .Se jäi viime päivityksestä taas pois .Mitäs muuta odottas Microsoftilta.Siellä reiät saa olla paikkaamatta ja kauan.

    Äänestä

Firefox on paska ja raskas ja ainakin linuxkäyttiksissä Firefoxin avautuminenkin kestää ikuisuuksia. Todella paskaa koodausta! Miksi vittu joku käyttää Firefroxia.

Äänestä

Aloittajan nimimerkki lienee vitsi: "Vista-fani", eihän sellaista voi olla? :-o Visva on hitain & paskin windows mitä olen pitkän elämäni aikanut käyttänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vista_fani kirjoitti:

Firefoxissa on ollut jo kuukauden ajan paha haavoittuvuus ja on yhä edelleen = haittaohjelma voi tarttua pelkästään selailemalla haitallista sivustoa.
Joku muu selain tilalle. IE8 on turvallinen ainakin Vistassa ja W7:ssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu