Seropi-pentu

meneekö yleensä mätsäreissä pentuihin vai sekarotuisiin?
3428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mätsäreissä ei aina ole erikseen luokkaa seropeille. Pentuna pentuihin ja aikuisena koon mukaan isoihin tai pieniin.

Äänestä
  • tarkoitin tietysti tilannetta, jossa erillinen luokka on, miten siis silloin?

    Äänestä

  • ap.aloittaja kirjoitti:

    tarkoitin tietysti tilannetta, jossa erillinen luokka on, miten siis silloin?

    itse valita kumpaan haluat.itte menisin monirotuisen pennun kanssa penturyhmään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seropi-pentu kirjoitti:

meneekö yleensä mätsäreissä pentuihin vai sekarotuisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu