Olen harkinnut vn-750. Onkos kellään kokemuksia kyseisestä pyörästä. Onkos tyyppi vikoja YM..??
VN - 750 Millainen???
6
4502
Vastaukset
- Twin 750
Kawasaki vn 750 -89 on ainakin minulla toiminnut hyvin ei suurempia vikoja.
Tyyppivioista sen verran että niitä on jokaisessa pyörässä omansa. Esim. Vn 750 heikko kohta esintyy männäntappien lukko-prikoissa jotka saattaa irrota. Muuta en ole kuullut näissä olevan.
On muuten mielenkiintoinen pyörä kun on valmistettu vuodesta 1986 - samanlaisena mallina 2001 saakka, joka on aika harvinaista. Osoittaa ainakin sen että on todettu hyväksi malliksi.
Minusta vn 750 onkin tyylikkäimpiä customeja siksi sen tietysti halusinkin. - pekkapoika
Mulla on -93 jenkkimalli ja hyvin pelittää.
- joo vain
Niin onhan 68 heppaa ihan hyvä customille. Hyvin jaksaa kulkea..
- Ari
joo vain kirjoitti:
Niin onhan 68 heppaa ihan hyvä customille. Hyvin jaksaa kulkea..
Tossa uudessa vn 800 mallissa on huonommat tehot ja väänöt kuin vanhassa vn 750.
- Anonyymi
Montakohan näitä usa malleja on tuotu suomeen?
- Matu
Tunnen 3 ihmistä jolla on ollut VN 750 mutta vain yksi näistä kolmesta ei hajonnut. Yksi hajosi lappiin Kontio reissulle ilmeisesti edellä mainittu männän tappi vika ja toisesta hajosi kardaanin perässä oleva "kulma vaihde" mikä sen oikea nimi nyt sitten onkaan. (oli niin kallis että omistaja teetti jollain konepajalla uudet rattaat)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345