Krabi Resort

Olisiko jollakulla tuoreita kokemuksia kyseisen hotellin huoneista / bungaloweista? Kiitos :)
72384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tammikuussa 2010 oltiin Krabi resortissa, uudessa hotellirakennuksessa, hotellialueen perällä. Huone oli siisti ja tilava, oltiin tyytyväisiä. Näkymä huoneesta oli epämääräiselle parkkipaikalle, mutta eipä sieltä parvekkeelta tullut paljoa katseltua ulos.

Matkaa oli hieman rantaan ja uima-altaalle, mutta ei paha kuitenkaan. Hyvin jaksoi kävellä :)

Kiva hotelli, tykättiin. Voisi mennä uudelleenkin.

Bungaloweista ei kokemusta, mutta ulkoapäin vaikuttivat kivoilta. Osa oli rannalla, osa kauempana.

Kysy jos tulee mieleen vielä jotain :)

Äänestä

Tulimme kahden viikon reissulta tämän kuun alussa Krabi Resortin bungalowista ja eipä ole siitä sanottavana muuta kuin hyvää eli onnittelut jos olette sen valinneet. Olimme F-bungalowissa, joka on noin 100 metrin päässä rannasta ja meidän mielestämme ne ovat sijainniltaan parhaat sillä ovat väljästi sijoitetut ja erittäin rauhallisella paikalla. Lähempänä rantaa olevat A-D-bungalovit ovat tiukempaan sijoitetut ja niiden edessä on kulkua eli häiriötä enemmän. Erittäin rauhallinen hotellialue. Bungalowi siisti ja siivouspalvelu toimi moiteettomasti . Yksi "torakan" näköinen otus ilmestyi sisälle ja joutui surman suuhun, muutama kekko eli sellainen sisiliskon näköinen otus juoksenteli terassila mutta niistähän ei ole kummempaa vaivaa. Hotelliin majoittuneen porukan kanssa juttelimme ja kertoivat myös siellä olleen erittäin siistiä mutta pesuhuonen tilat olivat olleet vähän ahtaat. Resorthan on ainoa Ao nangin hotelli jolla on oma ranta ja rantapenkereellä rantatuolit ja rantakin ihan ok paitsi laskuveden aikaan joutuu kahlaamaan mielettömön kauas ja silloin vesi sekaista ja likaista. Nousuveden aikaan vesi pääosin kirkasta mutta uimatossut kannattaa ottaa mukaan sillä kun kuljimme rannalla aamusella veden ollessa alhaalla niin poimimme hiekan seasta melko monta pullon pohjaa ja palasia. Uima-altaalla emme uineet lainkaan sillä altaalla oli erittäin voimakas kloorin tuoksu ja viihdyimme rannalla. Aamupala monipuolinen ja hyvä nautittuna rannalla ulkosalla merta ihaillen ja lähtöpaikalleen kiitäviä pitkähäntä veneitä katsellen oli myös mukava kokemus. Henkilökunta ystävällistä ja palveluhenkistä. Iltaisin emme Resortissa ruokailleet eikä siellä juurikaan ruokailijoita näkynyt olevan ja rantaravintoloissa porukkaa kovasti ja ruoka maittavaa. Resortin portilta vasemmalle siis rannasta poispäin on "muovituolipaikkoja" ja niissäkin ruoka hyvää ja hinnat jonkinverran alhaisempia kuin rantapaikoissa. Resortin alueella ravintolan vieressä "enkelihieronta"-paikka ja sitä voi suositella ja kävimme siinä lukuisia kertoja ja hinnat alhaiset 250-350 bahia kokonaiselta tunnilta. Saarillahan on ehdottomasti vietettävä aikaa ja sinnehän pääsee pitkähäntäveneillä ja pikaveneillä puolen kilsan päästä AoNangin rannasta ja saarilla vesi ihanan kirkasta ja kyllä siellä on kuin paratiisissa olisi.
Tässä jonkinlaista tietoa ja täytyy sanoa että olimme Krabi Resorttiin erittäin tyytyväisiä.

Äänestä
  • Kiitos hyvistä ja selventävistä vastuksista!

    Äänestä

  • tuossa juuri booking.comista noita bungaloweja katselen.... voisitko vielä tarkentaa millaisessa majoituitte?
    näyttäisi olevan "deluxe bungalow", "deluxe bungalow seaview" ja sitten vielä"grad room luxury villa"...

    ja lisäksi; mahtuuko huoneeseen 2 aikusita 2 ala-asteikäistä lasta??

    kiittää jo etukäteen!

    Äänestä

  • äippä111 kirjoitti:

    tuossa juuri booking.comista noita bungaloweja katselen.... voisitko vielä tarkentaa millaisessa majoituitte?
    näyttäisi olevan "deluxe bungalow", "deluxe bungalow seaview" ja sitten vielä"grad room luxury villa"...

    ja lisäksi; mahtuuko huoneeseen 2 aikusita 2 ala-asteikäistä lasta??

    kiittää jo etukäteen!

    Itse majoituimme Joulun alla päärakennuksessa, joten bungaloweista ei tarkkaa tietoa muuta kuin että todella viihtyisän oloisia. Itse hotellista vain hyvää sanottavaa, sijainti, alue jne ...
    http://www.krabiresort.net/?MPage=3

    Äänestä

  • äippä111 kirjoitti:

    tuossa juuri booking.comista noita bungaloweja katselen.... voisitko vielä tarkentaa millaisessa majoituitte?
    näyttäisi olevan "deluxe bungalow", "deluxe bungalow seaview" ja sitten vielä"grad room luxury villa"...

    ja lisäksi; mahtuuko huoneeseen 2 aikusita 2 ala-asteikäistä lasta??

    kiittää jo etukäteen!

    Olimme deluxe bungalowissa ja laitan tuohon yhden linkin jossa hyviä kuvia ko bungalowista. Sitä saako siihen lisävuoteita en tiedä ja meillä oli erittäin leveä parivuode. Annan tarvittaessa lisätietoa kun käyn täällä sivulla.
    http://www.sawadee.com/hotel/krabi/krabiresort/#hotellist

    Äänestä

  • hyväpaikka kirjoitti:

    Olimme deluxe bungalowissa ja laitan tuohon yhden linkin jossa hyviä kuvia ko bungalowista. Sitä saako siihen lisävuoteita en tiedä ja meillä oli erittäin leveä parivuode. Annan tarvittaessa lisätietoa kun käyn täällä sivulla.
    http://www.sawadee.com/hotel/krabi/krabiresort/#hotellist

    Linkistä avautuvalla sivulla on ensimmäisenä kuva deluxe bungalowista ja näyttääpä olevan vielä juuri se missä olimme.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aston martin kirjoitti:

Olisiko jollakulla tuoreita kokemuksia kyseisen hotellin huoneista / bungaloweista? Kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu