Pahalta haiseva ilmapatja

Ostin vähän aika sitten ilmapatjan varavuoteeksi ja huomasin, että se lemuaa todella vahvasti muovilta ja muilta valmistusaineilta. Onko hajun poistamiseen tai vähentämiseen tuulettamisen lisäksi muita konsteja?
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä taida olla.
Ei kannata alkaa hajua toisella hajulla peittämään, voi mennä vaan huonommaksi.
Aikaa vaan, sitä se vaatii.

Äänestä

Uudet tuotteet, etenkin ilmapatjat, kannattaa pestä ennen käyttöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päänsärky kirjoitti:

Ostin vähän aika sitten ilmapatjan varavuoteeksi ja huomasin, että se lemuaa todella vahvasti muovilta ja muilta valmistusaineilta. Onko hajun poistamiseen tai vähentämiseen tuulettamisen lisäksi muita konsteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu