carinan etujarrut

olisko vinkkejä täytyykö 1997 carinan etupaloihin olla erikoistyökaluja kun pitäis vaihtaa vaiko käykö ihan satulan irroituksella ja palat pois ja yydet tilalle.ja samalla takajarruista vinkkejä vaihtoon.
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Erikoistyökaluja, ainakaan 89 carinassa tarvitse, tuskin kauheena on muuttunu. Alempi jarrusatulan pultti pois,nostat alempaa jarrusatulan ylös, otat jarrupalat pois, joudut ehkä painamaan jarrusylintereitä "mäntiä" sisäänpäin että saat uudet palat tilalle ja eikun jarrusatula kiinni. Katso tämän jälkeen jarunesteen pinta, on saattanut nousta jos jouduit puristamaan sisään jarrusylintereitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikku-ukko kirjoitti:

olisko vinkkejä täytyykö 1997 carinan etupaloihin olla erikoistyökaluja kun pitäis vaihtaa vaiko käykö ihan satulan irroituksella ja palat pois ja yydet tilalle.ja samalla takajarruista vinkkejä vaihtoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu