YHTEENVETO

Voi mahoton, miten
1) paljon ongelmia,
2) monimutkainen,
3) keskeneräinen,
4) epävarma,
5) kallis,
6) typerä
7) jne.
Mitä jos joutuisimme hankkimaan GSM-puhelimeen jonkun uuden adapterin, sitä varten että olisi kirkkaampi ääni ja että olisi vähemmän mastoja ja tulisi halvemmaksi välittää puheluita.
Digi-TV on paha MOKA!
3389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

1. Ei mulla ole ollut yhtään ongelmaa kolmen vuoden aikana.
2.Scart antennijohto(rf)kiinni ja kanavahaku;mikä on monimutkaista?
3.Mikä kulutuselektroniikka on valmista??
4.Hmmm.. kuinka niin?
5.parilla sadalla saa boksin. Halpiksia=huonoja paljon halvemmallakin.
7.????
8.????

Mikäli televisio-ohjelmien seuraaminen on mielestäsi typerää niin älä katso, that´s simple!

Äänestä
  • Kerro mitä hyötyä digistä on? Mulla on 4 televisiota ja kaksi videota. Canal on. Kuva on erinomainen. Kerro miksi pitäisi ostaa 6 boxia ja maksaa kunnon laitteista 1200 euroa. Ja vielä kärsiä ongelmista!

    Äänestä

  • Digin kirjoitti:

    Kerro mitä hyötyä digistä on? Mulla on 4 televisiota ja kaksi videota. Canal on. Kuva on erinomainen. Kerro miksi pitäisi ostaa 6 boxia ja maksaa kunnon laitteista 1200 euroa. Ja vielä kärsiä ongelmista!

    Minulla on n.1700 digitaalista satelliittikanavaa sekä nämä meidän maaverkon digitaaliset kanavat.
    Minun kuvanlaatu parantui aikoinaan T-digiboksin avulla, sekä saan muutaman kanavan, kuten urheilukanava vielä lisäksi.
    Ja kuten sanottu niin ei ainoatakaan ongelmaa kuvaan, tekstityksiin ym. liittyen n. kolmen vuoden aikana.
    En tietenkään mitään digiä ole ollut suunnittelemassa mutta on se minua auttanut paljon.
    Kun kerrot Canalista niin voi olettaa, että olet kaapeliverkossa?
    Kaapelista en osaa kuvanlaadun osalta mitään sanoa, koska kyseinen systeemi on aivan onneton ja suppea kaikkinensa, enkä moisesta roskasta ole kiinnostunut tippaakaan.

    Ei kai kukaan enää mitään videoita (VHS?) käytä?
    Itse heitin jo aikoja sitten pois ja talletan ohjelmat kovolle niin Sat kuin T-boksistakin.
    Ehditkö elämässäsi harrastaa muuta, kun tv:n katselua, jos tarvitset käyttöön (nauhoittamiseen) 2 kpl. videoita sekä neljä telkkaria??
    Minulla on yksi laite kutakin ja tulen aivan mainiosti toimeen.
    Jätä ihmeessä ostamatta 6 boksia, mikäli SINÄ et katso hyötyväsi asiasta.
    Nauhoita kaksin käsin ja katsele Canal plussaa analogisena, jos se sinulle riittää.
    Minä katselen kymmeniä urheilu, luonto. musiikkikanavia digitaalisesti yhdestä telkusta kerrallaan ja olen tyytyväinen rahallisiin sijoituksiini v tarjonta:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ONGELMISTA kirjoitti:

Voi mahoton, miten
1) paljon ongelmia,
2) monimutkainen,
3) keskeneräinen,
4) epävarma,
5) kallis,
6) typerä
7) jne.
Mitä jos joutuisimme hankkimaan GSM-puhelimeen jonkun uuden adapterin, sitä varten että olisi kirkkaampi ääni ja että olisi vähemmän mastoja ja tulisi halvemmaksi välittää puheluita.
Digi-TV on paha MOKA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu