--onks viel joku paskanjauhaja näitä juttuja kurkaamassa,sillo jonkun pitäs muistaa kun ite oltiin paskalössissä,oltiin nii mahtavan koviksii ,elettiin se kesä siel linnotukksen naisten vankilassa siinä 7-kulmasessa sellissä ,eikä siinä kaikki siel oli sähkövalotkii ,siit pikkuluukusta sisään mentiin ja kavereita lankunpäälä kannettii jos kunto oli ettei ite aukosta menny,
sillohan ei penaalit ollu mitään .VUOSI-65-JA-siitä eteenpäin.............
sillohan ei penaalit ollu mitään .VUOSI-65-JA-siitä eteenpäin.............
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juu kyllä paskalössi muistetaa. Leveät lahkeet housuissa ja musta farkkutakki. Ite olin siinä vähän niinkuin prospektina. Hieno jengi.
keskuspuistossa hengailtiin, dokattiin punkkua ja cityllä norkoiltiin ja katottiin ku paskalössiläiset imppas liimaa vai mitälie... Aiemmin rulla-aulassa käytiin luistelees ja myöhemmin diskossa... eka huumekokeiluja mukana... Ei oo mikään niinku ennen ;)
"Ei oo mikään niinku ennen ;)
Ei oo ei, hiukset on lähteny eikä enää ota eteen. Pilven polttelu on tehny musta apaattisen, en käy edes suihkussa enää
siihen aikaa myö juottiin kyl ODE-GOLONII- sen verran oltiin etuajas ei tarvinnu immata,
selasima noita vanhoja juttuja,olinha mieki siellä,ihanan kesän siellä vietin vuona 65- oltiin niin paska-lössii lemiläisellä istuttii ja eikö yöks naisten vankilaa ei tarvinnu olla pimeessä .tän joka ajan muitoista löytää ,
kaikee sitä mitä sillo aatteltii .
muistan olin mukana terveisit teille siihen aikaa mukana olleet .
t---bertta----