Irwin Goodman

Irwin Goodman on suomalaisen iskelmämusiikin jumala Irein on tehnyt suomalaiseen iskelmämusiikkiin lähtemättömän vaikutuksen hän vaikutti ja vaikuttaa vieläkun suomalaiseen musiikkiin ja sen artisteihin Irwin aloitti suomessa älppäri kauden.
7746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Irwin on aikamme legenda, suomalaiskansallisuutta parhaimmillaan ! Kertoo lauluissaan suomalaisuudesta häpeilemättömästi. Sanoistahan vastasi yleensä Emil von Retee =)

Äänestä
  • irwin oli ja on paras

    Äänestä

  • urrukka kirjoitti:

    irwin oli ja on paras

    MULLA ON IRWININ TUPLACD KOTONA. IRWIN ON ERÄS IDOLEITANI. VARSINKIN HÄN ON SITÄ OLLUT JO VUODESTA 2000 - 2001 LÄHTIEN.KENTIES EHKÄ JO AIEMMINKIN. VAIKKA IRWIN ONKIN KUOLLUT HÄN ELÄÄ LEVYILLÄÄN.SAMOIN KUIN CISSE HÄKKINEN JA ALBERT JÄRVINEN. KUTEN MYÖS VESA ENNE. MUSTA OIS KIVA KUUNNELLA IRWINIÄ 38 VUODEN AJAN JA VIELÄ TÄMÄN ELÄMÄN AIKANA AINA 90 VUOTIAAKSI SAAKKA. SITTEN JOPA 100 VUOTIAAKSI ASTI.SITTEN SOITTAISIN IRWININ BIISEJÄ JOSKUS HIMASSANI < KUN ASUISIN OMILLANI. JA PERHEELLISENÄ VARSINKIN.

    Äänestä

Ihan hyvä laulaja hän oli, tai siis on.

Äänestä
  • Irwin oli paras, eikä kukaan nyjylaulajista yllä sen tasolle! Sääli vaan ku kuali nii aikasin

    Äänestä

  • jos itte ois Joku Noista niin Fredi tai irwin ennen kaikkea Haluaisin olla Vexi koska vexissä kiehtoo se sellainen loistava sanoittaja < Olisi myös Upeaa olla irwin goodman < Tyylinen ukko < ja ennen kaikkea Ihmisenä < varsinainen persoona.väriläiskä.seksikäs.tavallinen.normaali.ja sellainen Ärsyttäjä.

    Äänestä

Irwinin vaikutus suomalaiseen musiikkiin on todella suuri! Sitä ei vaan tiedosteta..

Irwin oli hengeltään ROCK ja sanomaltaan PUNK!

Tsekataa uudet Irwin-sivut:

www.irwingoodman.info

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Irwin Fani kirjoitti:

Irwin Goodman on suomalaisen iskelmämusiikin jumala Irein on tehnyt suomalaiseen iskelmämusiikkiin lähtemättömän vaikutuksen hän vaikutti ja vaikuttaa vieläkun suomalaiseen musiikkiin ja sen artisteihin Irwin aloitti suomessa älppäri kauden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu