Irwin Goodman on suomalaisen iskelmämusiikin jumala Irein on tehnyt suomalaiseen iskelmämusiikkiin lähtemättömän vaikutuksen hän vaikutti ja vaikuttaa vieläkun suomalaiseen musiikkiin ja sen artisteihin Irwin aloitti suomessa älppäri kauden.
Irwin Goodman
Irwin Fani
7746
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Irwin on aikamme legenda, suomalaiskansallisuutta parhaimmillaan ! Kertoo lauluissaan suomalaisuudesta häpeilemättömästi. Sanoistahan vastasi yleensä Emil von Retee =)
irwin oli ja on paras
MULLA ON IRWININ TUPLACD KOTONA. IRWIN ON ERÄS IDOLEITANI. VARSINKIN HÄN ON SITÄ OLLUT JO VUODESTA 2000 - 2001 LÄHTIEN.KENTIES EHKÄ JO AIEMMINKIN. VAIKKA IRWIN ONKIN KUOLLUT HÄN ELÄÄ LEVYILLÄÄN.SAMOIN KUIN CISSE HÄKKINEN JA ALBERT JÄRVINEN. KUTEN MYÖS VESA ENNE. MUSTA OIS KIVA KUUNNELLA IRWINIÄ 38 VUODEN AJAN JA VIELÄ TÄMÄN ELÄMÄN AIKANA AINA 90 VUOTIAAKSI SAAKKA. SITTEN JOPA 100 VUOTIAAKSI ASTI.SITTEN SOITTAISIN IRWININ BIISEJÄ JOSKUS HIMASSANI < KUN ASUISIN OMILLANI. JA PERHEELLISENÄ VARSINKIN.
Ihan hyvä laulaja hän oli, tai siis on.
Irwin oli paras, eikä kukaan nyjylaulajista yllä sen tasolle! Sääli vaan ku kuali nii aikasin
jos itte ois Joku Noista niin Fredi tai irwin ennen kaikkea Haluaisin olla Vexi koska vexissä kiehtoo se sellainen loistava sanoittaja < Olisi myös Upeaa olla irwin goodman < Tyylinen ukko < ja ennen kaikkea Ihmisenä < varsinainen persoona.väriläiskä.seksikäs.tavallinen.normaali.ja sellainen Ärsyttäjä.
Irwinin vaikutus suomalaiseen musiikkiin on todella suuri! Sitä ei vaan tiedosteta..
Irwin oli hengeltään ROCK ja sanomaltaan PUNK!
Tsekataa uudet Irwin-sivut:
www.irwingoodman.info