Pekolan liikenteen

kuskilla liikennesäännöt hukassa.Tuli eteen kärkikolmion takaa röyhkeästi rautatieaseman kiertoliittymässä.Onneksi asfaltti oli kuiva joten äkkijarrutus piti,eikä kolaria tullut.Onko näillä yhtiön kuskeilla useinkin isomman oikeudella tapana tehdä moisia temppuja.
10414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oliko kaveri sellanen "Irwin Goodman" -look... teki mulle saman. Ja on näköjään muillakin kuskeilla outoja elkeitä

Äänestä
  • jos pekolan kuskilla on liikennesäännöt hukassa niin taksit eivät ymmärrä nopeusrajotuksia.

    Äänestä

  • liittymän suuntaan ja toisaalta en kiireessä ehtinyt enempiä tarkastelemaan.

    Äänestä

  • äkkijarrutus kirjoitti:

    liittymän suuntaan ja toisaalta en kiireessä ehtinyt enempiä tarkastelemaan.

    kuski on ihan aarne tenkasen näkönen

    Äänestä

  • eräss kirjoitti:

    kuski on ihan aarne tenkasen näkönen

    Aarne Tenkanen ???

    Äänestä


Nrrmaali liikenne tilanne joita sattuu
useita joka sekuntti.Mahtaa olla sinulle liikenteessä ajaminen sietämätöntä.
Ehkä olisi parasta pysyä kotona,tai liikkua jalan vähän sivummalla hiljaiseen aikaan.
Hermojen kannalta kannattaa ainakin koittaa.Mutta onhan lääkkeitäkin

Äänestä
  • Missä toi Tenkanen asuu? Aina välillä siit kuulee puhuttavan.Asuuko siis täällä Riihimäellä vai missä?
    Onko ok ?

    Äänestä

Pekolan liikenne on itseaiheutetusti ahneutensa/röyhkeytensä takia boikotissa.

Äänestä

Moraali kohdillaan, totuus asioista tiedetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äkkijarrutus kirjoitti:

kuskilla liikennesäännöt hukassa.Tuli eteen kärkikolmion takaa röyhkeästi rautatieaseman kiertoliittymässä.Onneksi asfaltti oli kuiva joten äkkijarrutus piti,eikä kolaria tullut.Onko näillä yhtiön kuskeilla useinkin isomman oikeudella tapana tehdä moisia temppuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu