Muuttopyörä rekisteriin?

Kaveri on töissä Aasiassa ja omistaa siellä moottoripyörän, jota mallia ei ole tuotu Suomeen. Hän haluaisi tuoda tuon moottoripyörän parin vuoden päästä Suomeen, kun komennus loppuu, vaan saako muuttokuormassa tuodon moottoripyörän täällä Suomessa rekisteriin?
1512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Saa,jos asunut ja omistanut,ton parivuotta.Muutto pyörää ei koske samat säädökset kuin"tuonti pyörää",luin tuon eilen ja kysäisin katsastus mieheltä,muistaissa tänään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rojuenska kirjoitti:

Kaveri on töissä Aasiassa ja omistaa siellä moottoripyörän, jota mallia ei ole tuotu Suomeen. Hän haluaisi tuoda tuon moottoripyörän parin vuoden päästä Suomeen, kun komennus loppuu, vaan saako muuttokuormassa tuodon moottoripyörän täällä Suomessa rekisteriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu