CNN

MetroGM

2

546

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se vanha tuttu

      Yks juttu ihmetyttää minua. Olin viisi vuotta Seaorgissa ja näin toimintaa laajalti, en ollut pelkkä orja.

      En nähnyt kertaakaan väkivaltaa enkä osallistunut itse siihen. Olen aina vastustanut väkivaltaa. Mielestäni Mattiesko Hytönen sanoi hyvin Ajankohtaisen kakkosen väkivaltaillassa, että olipa sitten mies tai nainen, on ensimmäisen lyönnin jälkeen pantava heti peli poikki. Toleranssi nolla. Jos kaikki tekisivät niin, väkivalta loppuisi.

      Kaksi kertaa jouduin tilanteesen, jossa ylempi määräsi minut tekemään jotain sääntöjen vastaista. Kieltäydyin molemmissa tapauksissa. Jouduin hetkellisesti vaikeuksiin, mutta tilanne korjaantui pian, koska olin oikeassa. Ylemmät upseerit sen sijaan joutuivat itse vaikeuksiin. Scientologian säännöt sietävät päivänvalon.

      Jos näiden henkilöiden tarinat ovat totta, se on heidän sotansa ja he kantavat vastuun. Hyvässä ja pahassa.

      • MetroGM

        "THE ONLY WAY YOU CAN CONTROL PEOPLE IS TO LIE TO THEM. You can write that down in your book in great big letters. The only way you can control anybody is to lie to them."

        - L. Ron Hubbard, "Off the Time Track," lecture of June 1952, excerpted in JOURNAL OF SCIENTOLOGY issue 18-G, reprinted in TECHNICAL VOLUMES OF DIANETICS & SCIENTOLOGY, vol. 1, p. 418


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      56
      3726
    2. Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.

      Tämä asia ihmetyttää suuresti.
      Maailman menoa
      45
      3126
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2939
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      39
      2796
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      73
      2390
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      61
      1901
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      23
      1868
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      121
      1746
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1160
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      82
      1141
    Aihe