toukokuussa dubliniin :)

dublingirl

Tervehdys matkalaiset!

Olemme lähdössä tyttöjen reissulle toukokuussa 20-24 pvä. Majoitumme isaacs hostelssissa, sillä emme vaadi ylellistä majoitusta. Sijanti, hinta ja kevyt aamiainen ratkaisi. Onko muilla kokemuksia isaacs hostelssista? Entä Dublinin sää toukokuun lopulla? Kiitos jo etukäteen :))

3

1164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fani olen

      käyneet TripAdvisor sivuilla lukemassa muiden vieraiden arvosteluja? http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g186605-d209099-Reviews-Isaacs_Hostel-Dublin_County_Dublin.html.

      Dublinin sään voi katsoa ennen lähtöä monestakin paikasta, esim. http://www.foreca.com/Eire/Dublin tai http://www.visitdublin.com/weather/. Lämpötila lienee n. 10-20 asteen välillä. Aurinkoisina lämpiminä päivinä saattaa olla jopa kuuma, mutta mukaan kannattaa varata lämmintä koleiden, tuulisten ja sateisten päivien varalta. Irlannissa sataa tyypillisesti paljon, mutta sade ei välttämättä kestä päiväkausia, vaan välillä saattaa tulla 15-30 minuuttia kestävä rankka kuuro ja sitten taas paistaa aurinko.

      • Paikallinen

        Kevat on selkeasti jaljessa tana vuonna, mutta paivalla tosiaan reilun kymmenen asteen lampotilat on jo melko vakioita, sateenvarjo kuurojen varalta, melkolailla joka paiva sataa pikkuisen jossain vaiheessa. \jos meinaatte yhtaan liikkua rannikolla DARTeilla tms niin tuulenkestavaa rotsia mukaan ehdottomasti! Todennakoisesti ehditte neljan paivan aikana nakemaan melko vaihtelevaa kelia!

        Hostellista saatte vinkkeja tarkemmin, Temple bar on taynna turisteja ja carroll'sseja mutta ensikertalaiselle tietty ihan jees.


    • tenulatoka

      sateenvarjon kanssa.
      Mahtavaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe