Myllyjärvi

Hei!

Ollaan ehkä ostamassa asuntoa ja haluaisinkin kysyä millaista seutua myllyjärvi on lapsiperheelle?
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ootko ostamassa omakotitaloa vai kerrostaloluukkua.

Äänestä

Ite olen asunut ympäri jyväskylää 19-vuotta tosin en enään mutten kovin kaukanakaan. Tuulimyllyntieltä on kyllä parhaimmat muistot. Siellä kaikki tuns toisensa. Tosin nyt on se (ainoot) 14 vuokratalot menny levottomaks. Myllyjärventien alemmalle puolelle ei kannata ainakaan muutta. Ylämyllyjärvi tai Tuulimyllyntie on hyvä vaihtoehto. Ja jos kerta on niitä lapsia niin "ei talvikunnossapito mäki" on talvisin paras mäki koko Jyväskylässä kunhan koiran kusettajat pysyis pois sieltä. On siellä hullumäki 1 ja hullumäki 2 ovat varmaan vieläkin noilla nimillä jos legenda elää. Kouluja on sekä Keltinmäessä tai Keljossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maihi kirjoitti:

Hei!

Ollaan ehkä ostamassa asuntoa ja haluaisinkin kysyä millaista seutua myllyjärvi on lapsiperheelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu