norton04+easy cleaner

Asensin koneelleni Norton 2004:sen. Voiko sen kanssa käyttää easy cleaneria ja/tai ad awarea vai sotkeeko ne toisiaan?
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voit käytää,ei sotke toisiaan

Äänestä

Norton hoitelee virussuojausta.

Easycleaner puolestaan siivoa konettasi tarpeettomista tiedostoista ja rekisterimerkinnöistä, joita windowsissa syntyy, kun sitä ihan normaalisti käytetään.

Ad-aware puolestaan siivoaa konettasi siihen mahdollisesti pesiytyneistä mainos-, vakoilu- yms. ohjelmista.
Norton pystynee niiltäkin jossain määrin suojaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mari kirjoitti:

Asensin koneelleni Norton 2004:sen. Voiko sen kanssa käyttää easy cleaneria ja/tai ad awarea vai sotkeeko ne toisiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu