Kuinka monta erilaista loppua x-2:ssa oikeastaan on?Tiedän kyllä,miten saa "hyvän"-ja "täydellisen"lopun.mutta entä muut?Ja miten tifan viimeisen limitin saa käyttöönsä?Minulla kyllä on se itse item,mutta ennenkuin sen saa käyttöönsä pitääkö käyttää vaikka jokin tietty määrä tifan limitiä tai jotain?
x-2
Casino
6346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen jo kirjoittanut nämä YuRiPan sivuille, joten laiska kun olen niin kopsaan ne sieltä tänne. Sieltä tuli nyt sitten kaikki loput.
Paha loppu:
Tulee automaattisesti jos kuolet viimeisessä Veganagunissa tai Shuyin puhuu tiimillesi 7 kertaa sen samaisen taistelun aikana. Tämä on paha loppu sanan kaikessa merkityksessä et nimittäin näe edes lopputekstejä.
Normaali loppu:
Saat tämän lopun kunhan vain päihität Vegnagunin ja Shuyinin. Tämä loppu saa olosi tuntumaan hyvältä ja tällä kertaa näet jopa lopputekstit.
Hyvä loppu:
Tämä lopun eteen joutuu jo tekemään hiukan enemmän töitä ja se näytetään normaalin lopun lopputekstejen jälkeen. No sitten itse pikkujippoihin:
Puhu Maechanin kanssa Guadosalamissa Chapter 3:ssa
Chapter 3:n lopussa kun Yuna on Farplanella hän lysähtää polvilleen ja sanoo 'I'm all alone'. Tällöin painat nappia X, jolloin kuulet vihellyksen. Tee tämä nappi-vihellys -hommeli kaiken kaikkiaan neljä kertaa, jolloin Yuna kävelee pois Farplanelta. Jos tämä epäonnistuu Yuna palaa mustan ruudun jälkeen taas Farplanelle.
Chapter 5:ssa Lucassa kävele sinne paikkaan jossa tämä kuuluisa nauru kohtaus tapahtui ja seuraa Mooglea onnistuneesti.
Ansaitse Episode Complete! Besaidissa.
Viimeisen taistelun jälkeen (Lennen ja Shuyinin häviämisen jälkeen) Yuna palaa Farplanelle niin paina nappia X, jolloin kuulet vihellyksen. Toista niin monta kertaa että Fayth ilmestyy ja vastaa hänen kysymykseensä 'Yes'.
Täydellinen loppu:
Sinun tulee pelata peli läpi prosentti lukemalla 100 ja tehdä nuo pikkujipot (elikä X:n painelut Farplaneilla) myös tälläkin kertaa. Tämä loppu näytetää normaalin lopun lopputekstejen ja hyvän lopun jälkeen (ainakin minun ymmärtääkseni).
Mikä loppu se noista sitten oli,se"see you next time kiddies?"
...normaaliloppu
joo, mutta ei besaidil oo pakko saada episode completee. Riittää, kun saa episode concluded- tekstin.
Tifan limitin saa käyttöön sitten, kun Tifa on oppinut sen kaikki muut limitit. Kun Tifa on nämä muut limitit oppinut , sitten vain valitset sen itemeistä ja laitat Tifalle.
Saadakseen lvl 4 rajaiskut käyttöön pitää olla opittu kaikki muut 6 rajaiskua, eli 2 rajaiskua per taso, lukuunottamatta Vincentiä (1 per taso) ja Cait Sithii (ne kaksi).
Niin ja jos opit vaikka ensimmäisen rajaiskun jälkeen 2 tason rajaiskun, mutta toinen ekan tason rajaisku jäi oppimatta. Täytyy silloin laittaa hahmo takaisin siihen tasoon mistä rajaisku puuttuu, muuten sitä rajaiskua ei voi oppia.