Heippodei :)
Ajattelin josko tätä kautta löytyisi suomiverta englannista :)? Itse olen muuttamassa Englantiin tuossa toukokuun lopulla ja olisi ihanaa jos löytäisi suomalaisia ystäviä sieltä, suomalaisia kun on siellä kuitenkin paljon kuulemma.
Itse olen 26v ja mies on britti. Ei ole väliä missä päin saarta asustat, onhan sähköpostit keksitty :) Laita vaikka mailiosoitteesi tänne niin tutustutaan!
Suomalaiset Englannissa!
14
1097
Vastaukset
- englannitar
Kiitos. Josko vielä oikein löytäs vaikka ihmisiä.... :) Joiden kanssa vaikka vaihdella muutama sähköposti ennen tapaamista?
- ....
englannitar kirjoitti:
Kiitos. Josko vielä oikein löytäs vaikka ihmisiä.... :) Joiden kanssa vaikka vaihdella muutama sähköposti ennen tapaamista?
Ajatus linkin takana oli että voisit pistää ilmoituksesi vaikka brittisuomalaisten facebook sivuille.
- British
Minne pain olet muuttamassa?
- englannitar
Southend-on-sea olis paikan nimi, Essexissä :). Missä päin itse asustat?
- saaraah
englannitar kirjoitti:
Southend-on-sea olis paikan nimi, Essexissä :). Missä päin itse asustat?
Olen Pohjois-Lontoossa asuva suomalainen, perheellinen nainen.
- British
englannitar kirjoitti:
Southend-on-sea olis paikan nimi, Essexissä :). Missä päin itse asustat?
Asun Manchesterissa.
- britanniatar
saaraah kirjoitti:
Olen Pohjois-Lontoossa asuva suomalainen, perheellinen nainen.
Kiinnostaisiko saada uusi ystävä? :) Laita vaikka sähköpostiosoitettasi tänne niin kirjoitan sulle =)
- british
S-posti on [email protected]. Asun siis Manchesterissa.
- Minnagg
Hei
Lontoosta ainakin loytyy - [email protected]
Kokeile myos tata: http://www.finn-guild.org/cgi-bin/yabb2/YaBB.pl 25v, Nottinghamshire - East Midlands. Tosin voi tulla uusi komennus kesaksi ja muutto eteen, en tieda viela minne. :)
- m
Moikka,
Olen tässä kuussa lähdössä töihin Englantiin (Henley-on-Thamesiin, Readingin lähelle) ja olisi mukava kuulla muista suomalaisista, jotka Englannissa asustelevat eli sähköpostia saa laittaa: [email protected] :) - susan844
Hei!
Minäkin olen muuttamassa Lontooseen tammikuussa 2011 tai kesäkuussa 2011.. olisi kiva saada kavereita sieltä, mieheni luokse olen menossa..voisitko laittaa meiliä [email protected]. Olisi kiva jutella myös muuttoa koskevissa asioissa :)- englannitar
Hellurei ja kiitos vastanneille. Anteeksi että oma vastaus kestänyt. Asustelen tosiaan nyt täällä saarella ja laittelen pikimmiten mailia teille jokaiselle :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593