VN900

Onko vn900 customia tuotu muka mustana -09 vuotena,eli onko nuo myynnissä olevat mustatpyörät ylivuotisia pelejä vaikka vm. kohdalla ilmoitettu tuo 2009,malli lie värinsä puolesta vm-08 tai aikaisempi. rekisteröintiaika voi olla sitten tuo -09 tai muu.eikös -09 ole tuo oranssi erikoisväri jossa mm.putket mustat
joku spezial edition tms.Eli toiset ilmoittaa -08 ja toiset -09 samoista peleistä,onko asia näin?
7688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pistit aika pahan.. mulla on -08 ja metallin sininen. Muistaakseni silloin oli mustana ja sitten toi sininen mikä mulla on. Edellisenä vuonna oli vaihtoehtona metallin punainen ja musta, muistaakseni. Toi mattamustilla putkilla oleva tuli viime vuonna ja on malliltaan Custom(ei siis Classic); matkii muuten H-D:n Nighster-mallia designiltään. Korjatkaa viisaammat jos olen väärässä. Mutta kaikenkaikkiaan Classic-mallihan ei ole muuttunut yhtään vuosien varrella, joten sinänänsä aivan sama onko -06 vai -10 malli.

Äänestä
  • Niin, siis mulla on Classic-malli. Kumpaa sitten tarkoitit, Classicia vaiko Customia??

    Äänestä

  • Classic 900 kirjoitti:

    Niin, siis mulla on Classic-malli. Kumpaa sitten tarkoitit, Classicia vaiko Customia??

    Sorry, luin kysymyksesi huonosti, puhuit siis Customista. Nooh.. näin oli ainakin Classicin kohdalla, sorry. Jotenkin en saa mieleen että olisin nähnyt yhtään muun väristä Custom-mallia kuin mustaa. Korjatkaa jos ole väärässä.

    Äänestä

Miksei se voi olla musta ja 09. Vuonna tuonna tuli kyllä tuo oranssi komisteinen mustine putkineen. Nyt näytti messuilla ollevan sellaanen mattamusta harmaasti sävytettyine satuloineen. Vaan en kyllä oikeesti tiiä onko se vuoteen sidottu tuo väri. Mustia on aina ja musta sen olla kuulluu. Mun mielestä. vn900 custom kuiteskii.

Äänestä
  • Ainakin sumekon sivujen mallihistoria kertoo värityksestä,07 ja 08 löytyy musta.

    Äänestä

  • Näyttäisi kirjoitti:

    Ainakin sumekon sivujen mallihistoria kertoo värityksestä,07 ja 08 löytyy musta.

    Ostin uuden vn 900 vuonna 08 mustana muuten mutta gromia paljon.
    09 keväällä tuli täysin musta markkinoille ja vaihdoin entisen viime syksynä uuteen.
    Eli tuli tämä spezial edition malli,jossa pientä punaista ehostus väriä.
    Tarkoitan custom mallia ei classic mallia!

    Äänestä

Mikäli kyseistä mallia ei ole USA tai eurooppa mallistossa kyseisenä vuotena niin todennäköisesti on edellisvuoden mallia. Runkonumerosta selviää...

Tavatonta ei ole löytää tuliterää USA versiota täältä myynnistä oli kyseessä sitten japsi kyykky tai japsi customi. USA melleissa värivalikoima yleensä eurooppa malleja laajempi.

esim. Kawan vihreää vn 900 (2008) olisi ollut upea, vaan ei ole tainnut kulkeutua tänne yhtään :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väinöt.. kirjoitti:

Onko vn900 customia tuotu muka mustana -09 vuotena,eli onko nuo myynnissä olevat mustatpyörät ylivuotisia pelejä vaikka vm. kohdalla ilmoitettu tuo 2009,malli lie värinsä puolesta vm-08 tai aikaisempi. rekisteröintiaika voi olla sitten tuo -09 tai muu.eikös -09 ole tuo oranssi erikoisväri jossa mm.putket mustat
joku spezial edition tms.Eli toiset ilmoittaa -08 ja toiset -09 samoista peleistä,onko asia näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu