Firmasta irtisanottiin..

miten se menee??

..muutama vanhempi henkilö ja harjoittelu loppuu noin kuukauden päästä, olikos joku sellainen laki mikä estää palkkaamasta uusia työntekijöitä irtisanomisten jälkeen (jotta nämä voidaan ottaa takaisin töihin tarvittaessa)? En haluaisi antaa 100% työpanosta harjoitteluun, jos edes laki ei sallisi palkkaamistani harjoittelun jälkeen.

4

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anna vaan persettäs

      mistä lähtien harjoittelijoita on PALKATTU töihin??? aika kovat odotukset sulla kyl..

      • miten se menee??

        ..odottaisin OIKEAA vastausta, jos joku sattuu tietämään.


      • afdadf
        miten se menee?? kirjoitti:

        ..odottaisin OIKEAA vastausta, jos joku sattuu tietämään.

        kannataa otta hyöty niin että oppii jotain harjottelusta, tai sitten ei anna sitä panosta niin paljon..


      • fyrriii
        afdadf kirjoitti:

        kannataa otta hyöty niin että oppii jotain harjottelusta, tai sitten ei anna sitä panosta niin paljon..

        Mistäs tiedät vaikka nykyinen pomosi olisi seuraavan työpaikan(jonne haet) pomon tuttu. (Jos siis sattuisi näin ettet nykyisestä paikasta harj. jälk. saisikaan töitä ja hakisit toiseen paikkaan) Niin jos tää kuvitteellinen pomo nyt sattuu kyselemään edellisestä paikasta ennen kuin ottaa töihin. Aina kannattaa laittaa 100 prosenttinen panos tekemisiinsä. Jos näin ei tee niin sen edestään löytää minkä taakseen jättää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe