Thunder Bay

Olen lähdössä vaihtoon TBayhin tammikuussa. Ottaisin mielelläni vastaan kaikkea mahdollista tietoa liittyen kyseiseen kaupunkiin.. Onko kukaan asunut/ käynyt siellä tai asuu tällä hetkellä? Mitä luulette, onko koiran mukaan ottaminen helpppoa??

Kits vinkeistä ja vastauksista :)
1637
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

itse vierailin yhden päivän viime huhtikuussa ja aivan mukavan oloinen kylähän tuo oli...Hoito ravintolassahan sitä piti tietysti käydä vetämassä muhkeat annokset..puolalaisrouvan omistamassa motellissa yövyin kylän itäreunalla ... ilma oli tosi hieno .... terv eläkeukkeli kuulumisia kannatta kysellä vaikkapa Canadan sanomista (paikallinen sanomalehti)!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


t kirjoitti:

Olen lähdössä vaihtoon TBayhin tammikuussa. Ottaisin mielelläni vastaan kaikkea mahdollista tietoa liittyen kyseiseen kaupunkiin.. Onko kukaan asunut/ käynyt siellä tai asuu tällä hetkellä? Mitä luulette, onko koiran mukaan ottaminen helpppoa??

Kits vinkeistä ja vastauksista :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu