hiivatulehdus ja kuukautiset?

aloitin canesten 200 mg kolmen päivän puikko hoidon. kuukautiseni kuitenkin alkoivat etukäteen jo ensimmäisen illan jälkeen. Mahtaako lääkitys kuukautisista huolimatta auttaa? Vuoto on normaalia, ettei nyt mitään runsainpaa, muttei pienintäkään.

Kiitos kaikille vastanneille! :)
1797
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

esintyy naisilla useimmiten juuri ennen kuukautisia ja saattaa lähteä ihan menkkojen mukana pois. Hiivalääkkeet kannattaa alottaa vasta menkkojen jälkeen, aika turhaa niiden aikana, sillä veri huuhtelee pois puikot, mutta myös hiivan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön.. kirjoitti:

aloitin canesten 200 mg kolmen päivän puikko hoidon. kuukautiseni kuitenkin alkoivat etukäteen jo ensimmäisen illan jälkeen. Mahtaako lääkitys kuukautisista huolimatta auttaa? Vuoto on normaalia, ettei nyt mitään runsainpaa, muttei pienintäkään.

Kiitos kaikille vastanneille! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu