OLTIIN TÄNÄÄN KLO 11 AAMULLA MURTAUDUTTU AUTOIHIN... SILMIN NÄKIJÄ OLI NÄHNYT KUN KAKSI JÄTKÄÄ NOIN 20 V OLIVAT RÄPLÄNEET ERÄÄN AUTON OVEA. TOINEN OLI MUKAMAS PUHUNUT PUHELIMEEN ESITTÄNEET ETTÄ AVAIMET JÄÄNET AUTON SISÄÄN.. ONNEKSI TÄMÄ HENKILÖ JOKA NÄKI TAPAHTUNEEN TAJUSI ETTTÄ MURTOKEIKALLAHAN SITÄ OLTIIN.
TOISELLA MIEHISTÄ VALKOINEN PIPO JA TOISELLA MUSTA HUPPARI..
AUTOSTA LÄHTI KAIKENLAISTA JA SINNE OLI JÄÄNEET MURTOVARKAIDEN PIHDIT SUN MUUTA HEIDÄN KAMAANSA.. KIIRE OLI TULLUT HEILLE.
JA VIRTALUKONKIN PASKOIVAT NYT EI PÄÄSE TÖIHIN.. MENEE HERMO TÄLLÄSEEN TOUHUUN. KESKELLÄ AAMUPÄIVÄÄ .. MAHTOI OLLA KOVA RAHAN TARVE PERKELE.
TOISELLA MIEHISTÄ VALKOINEN PIPO JA TOISELLA MUSTA HUPPARI..
AUTOSTA LÄHTI KAIKENLAISTA JA SINNE OLI JÄÄNEET MURTOVARKAIDEN PIHDIT SUN MUUTA HEIDÄN KAMAANSA.. KIIRE OLI TULLUT HEILLE.
JA VIRTALUKONKIN PASKOIVAT NYT EI PÄÄSE TÖIHIN.. MENEE HERMO TÄLLÄSEEN TOUHUUN. KESKELLÄ AAMUPÄIVÄÄ .. MAHTOI OLLA KOVA RAHAN TARVE PERKELE.
Vastaukset 11
Vanhimmat
sitä se lähiössä asuminen teettää.
minä olen kans asunut joskus jukola alueella.. ihan hirveätä slummi aluetta.. Turpiin tollasia ääliöitä pitäs vetää. Siis keskellä kirkasta päivää olivat käyneet? huh huh mitä touhua..
joiltain huume hörhöiltä jepet takavarikoineet kiesin,ja nyt tarvitiin uutta menopeliä alle äkkiä,eivät äkäneet mennä taksilla,niinkun pari päivää sitten ???
taksilla ?? häh??
TEKIÄT ON TIEDOSSA!100 EURON PALKKA NOUTAJALLE! HYVÄ KUVA!
Kytiksessä ollaan Jukolassa.Kamera valmiudessa kokoajan.
Ettei kannata näille parkkipaikoille huumehörhö jätkien tulla räpeltämään mitään.
Huvitti vain tuo tuntomerkkien kertominen.Että oikein pipokin oli toisella ja
toisella musta huppari.
Eihän kukaan niin pukeudu, vai pukeutuukohan sittenkin :D Tosi erikoiset vaatteet.
Jukola ei ole mitään slummialuetta, kuin osittain.Kuokkalankujan ja
Sompionkujantienoilla vuokrakämpissä asuu maineen pilaavaa väkeä.
Eikä sielläkään kaikki.
täälä sama parvekkeeltä katsellaan ja kamera messissä.. saatanan vituttaa tää touhu.. muutenkin kun ei mitää rikkaita olla ja sit mennää varastelemaan ja sit joutuu vakuutus sun muit juttui säätämään siks ku jotkut menee tekee noin.. :/ ja jos jollain on tekijät tiedos nii menkää poliisi asemalle kertomaan.. tekijät joutuvat maksamaan jos vaadit jotain siitä kuvasta tms :)
olen asunut kuokkalankujalla eikä siellä mitään pahaa tapahtunut. älä viittis keksiä siellä asioita, mistä et tiedä mitään.
ja nyt oli samasta autosta viime yön aikana hävinny kaikki muukin... kun ei sitä saa liikkeelle niin oli siihe pitäny jättää se ja vakuutus yhtiö aukee vasta maanantaina..
ja nyt oltii viety loputkin kaikki mikä irti lähti.. ei perkele pistää vituttaan tää...
Koitappa saaha kiinni tai tunnistaa nuo roistot. Tehdään niille ansa ja annetaan "pikatuomio", katkastaan kaikilta sormet, eipähän enää käy rosvoretkillä..
siis niin pitäs tehä.. valvoo joku yö läpi kotasi.. viedä joku auto sinne mikä houkuttaa ja sit muutama jätkä sinne kans.. kun varkaat tulee niin oman käden oikeutta sit..
juu tossa on aikamoinen homma jos auto paskotaan ja kaikki viedään.. ja virtalukot sun muut..
vakuutus yhtiös sun muual pitää käyä..auto hinata pois.. lappusia etsii jne jne jne.. mut nimiä vaa tänne sit ku joku tietää jotain.